ФРУ готова продовжувати боротьбу за дозволи на міжнародні автомобільні перевезення для України
02.11.2018

ФРУ готова продовжувати боротьбу за дозволи на міжнародні автомобільні перевезення для України

ФРУ звернулася до Першого віце - прем'єр - міністра Степана Кубіва щодо необхідності максимально докласти спільних зусиль держави та бізнесу на всіх рівнях для вирішення питання з гострою нестачею дозволів на міжнародні автомобільні перевезення.

Наразі склалася критична для бізнесу ситуація з наявністю таких дозволів з боку держав-членів ЄС, в першу чергу Республіки Польща. Цьогорічну квоту вже можна вважати вичерпаною, тож більшість українських експортерів не мають можливості вивезти готову продукцію до ЄС автомобільним транспортом, внаслідок чого несуть великі фінансові втрати.

Федерація роботодавців України провела спільну робочу зустріч з Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників (АсМАП) за участі представників Міністерства інфраструктури України та Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України. Під час обговорення було з'ясовано, що однією з перешкод стала позиція польських роботодавців щодо недопущення збільшення кількості дозволів для українських перевізників. При цьому, польські перевізники не використовують квоти на дозволи в Україну з низки причин, зокрема, великих черг у пунктах пропуску на українсько-польському кордоні.

Під час останнього засідання українсько-польської Змішаної комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень на наступний рік Україна подала заявку на 230 000 дозволів, в той час як Польща була сповнена рішучості скоротити квоту до 130 000. Після довгих переговорів домовилися про попередню квоту на 2019 рік на 160 000 дозволів для кожної сторони, включаючи 100 000 загальних і 60 000 транзитних дозволів. Крім того, Україна отримала ще 10 000 дозволів на 2018 рік. Але цього абсолютно недостатньо ні в перспективі, ні у поточному році. Зокрема, додаткових польських дозволів у 2018 р. може вистачити лише на тиждень, зауважують роботодавці.

Федерація роботодавців України як член Міжнародної організації роботодавців готова провести відповідні попередні консультації з Об'єднанням роботодавців Польщі. У разі їх згоди Федерація організує спільну зустріч на рівні роботодавців, перевізників, представників міністерств транспорту та зовнішньополітичних відомств України та Республіки Польща.

Федерація ще раз наголошує на необхідності вирішення цього болючого для бізнесу питання як на урядовому, так і неурядовому рівнях.