До уваги сільгоспвиробників! Всі подробиці часткової компенсації вартості агротехніки українського виробництва
13.04.2018

До уваги сільгоспвиробників! Всі подробиці часткової компенсації вартості агротехніки українського виробництва

Державні банки та банки, у статутному капіталі яких 75 і більше відсотків належить державі (Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк, ПриватБанк) реалізують Урядову програму надання сільськогосподарським товаровиробникам 25% компенсації вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва (без урахування ПДВ) в рамках постанови Кабміну №130 від 01.03.2017 р., якою затверджено «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва».

Згідно цієї програми для підтримки агровиробників держбюджетом на 2018 рік передбачено 945 млн грн. Звертаємо увагу, що компенсація надаватиметься і за техніку та обладнання, які будуть придбаватися в кредит та прийматися при цьому в заставу.

Оновлений перелік 97 вітчизняних підприємств, закупівля агротехніки яких буде частково компенсуватися аграріям з держбюджету, затверджено профільною комісією Мінекономрозвитку 4 квітня 2018 року.

Обов’язкові умови для участі у програмі 2018 року

25% компенсації надається за придбання в період із 1 січня 2018 року по 30 листопада 2018 року (включно) техніки та обладнання, що входять до затвердженого Переліку вітчизняної техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету.

Одержувачами бюджетних коштів можуть бути юридичні особи та фізичні особи – підприємці, основною діяльністю яких є постачання сільськогосподарських товарів (за визначенням, наведеним у пункті 2.15 ст. 2 Закону «Про державну підтримку сільського господарства України»), вироблених ними на власних або орендованих основних засобах. За умови, що питома вага вартості таких товарів становить не менше 75% вартості всіх товарів, поставлених цими юридичними та фізичними особами протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.

Одержувач бюджетних коштів не повинен бути банкрутом або не перебувати на стадії ліквідації,не мати відкритої справи про банкрутство або не мати простроченої заборгованості більше ніж за 6 місяців перед державним бюджетом, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Що потрібно зробити сільгоспвиробнику для отримання 25% компенсації

1.Ознайомитися із затвердженим Переліком вітчизняної техніки та обладнання на офіційному сайті Мінагрополітики.

2.Обрати необхідну техніку та обладнання або переконатись, що раніше куплена (з 01 січня 2018 р.) техніка та обладнання входить до цього Переліку.

3.Відкрити рахунок в державному банку (якщо підприємство ще не має такого рахунку) та здійснити оплату за обрану техніку чи обладнання з цього рахунку, або переконатися, що раніше здійснена купівля (з 01 січня 2018 року) проводилася через державний банк.

4.Подати до філії чи відділення державного банку заявку за формою, затвердженою наказомМінагрополітики №228 від 18.04.2017 р. «Про затвердження форм для отримання часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва», а також такі документи:

- копію платіжного доручення;

- копію акта приймання-передачі техніки та обладнання;

- копію свідоцтва про державну реєстрацію техніки та обладнання (якщо техніка підлягає обов’язковій державній реєстрації);

- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, з інформацією про те, що підприємство не перебуває на стадії ліквідації, щодо нього не порушено справу про банкрутство, не визнано банкрутом;

- довідку, підтверджену ДФС, про відсутність простроченої заборгованості більше ніж шість місяців перед державним бюджетом, фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування;

- згоду на розкриття державним банком Мінагрополітики інформації щодо сільгосптоваровиробника, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані (за формою, встановленою державним банком).

Переглянути детальні умови Урядової програми підтримки аграріїв щодо часткової (25%) компенсації вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва можна на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України