Детінізація економіки - спільний пріоритет роботодавців і ДФС
13.12.2018

Детінізація економіки - спільний пріоритет роботодавців і ДФС

12 грудня відбулася робоча зустріч очільників ДФС з керівництвом ФРУ та представниками підприємств – членів Федерації, учасники якої обмінялися думками щодо необхідності об'єднання зусиль легального бізнесу та контролюючих органів у питанні протидії «тіні», щодо необхідності прийняття термінових заходів з детінізації цілих секторів української економіки, що дозволить зменшити ризики невиконання бюджету вже наступного року.

Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник відзначив важливість якнайскоріших позитивних зрушень у легалізації ринку палива, обєднання зусиль податкової міліції, яка виявляє суб'єктів господарювання, що незаконно ведуть підприємницьку діяльність, та ДФС і Держпраці, які виявляють випадки незадекларованих трудових відносин.

Позитивним кроком на цьому шляху є прийняття Верховною Радою законопроекту №9260, яким вдосконалюється контроль за обігом пального.

На думку Дмитра Олійника, наступним кроком на цьому шляху міг би стати ринок алкогольних напоїв, який також потребує детінізації та специфічні проблеми якого не повною мірою було вирішено прийняттям змін, передбачених вищезазначеним законопроектом. У той же час вони можуть бути в значній мірі вирішені під час імплементації цих змін.

У зв'язку із чим Голова Ради ФРУ запропонував, а в.о. Голови ДФС Олександр Власов погодився із необхідністю створення робочої групи при ДФС з питань імплементації змін, пов'язаних із вдосконаленням контролю за оборотом пального та спирту.
Також презентували напрацьований роботодавцями законопроект щодо детінізації ринку таксомоторних перевезень в Україні. За нашими оцінками, його прийняття та імплементація дадуть державі додаткові 3-5 млрд грн. надходжень щороку.

Представники ФРУ зазначили, що відчувають розуміння проблем бізнесу. Є постійне спілкування з ДФС, зустрічі, спільне вирішення питань, які виникають.