Завдяки втручанню ФРУ призупинено дію спеціальної санкції щодо зовнішньоекономічної діяльності групи компаній «Лекхім» Фото: ФРУ
19.04.2017

Завдяки втручанню ФРУ призупинено дію спеціальної санкції щодо зовнішньоекономічної діяльності групи компаній «Лекхім»

До Федерації звернулася група фармацевтичних компаній «Лекхім» з проханням негайно втрутитися в ситуацію, що склалася у зв'язку з веденням спеціальної санкції у зовнішньоекономічній діяльності підприємства.

З метою проведення науково-дослідних робіт згідно методики Всесвітньої організації охорони здоров'я для виробництва лікарських засобів для боротьби з туберкульозом «Лекхімом» наприкінці 2016 року було ввезено, а потім використано у повному обсязі 75 кг субстанції (порошку) одного з міжнародних виробників. Але власник патенту на цю субстанцію, ще одна міжнародна компанія, звернулася до Служби безпеки України з листом про нібито порушення інтелектуальних прав власності з боку «Лекхіму». На підставі цього листа СБУ ініціювала досудове розслідування, а також звернулася до Мінекономрозвитку з приводу введення спецсанкції відносно нібито порушника. 27 лютого 2017 року Міністерство видало наказ №272 «Про застосування спеціальної економічної санкції – індивідуального режиму ліцензування зовнішньоекономічної діяльності АТ «Лекхім» (Киів).

Але, на думку групи компаній, застосування цього «покарання» є передчасним. По-перше, ввезена «Лекхімом» субстанція офіційно зареєстрована Мінохорониздоров'я (наявне реєстраційне посвідчення), чого, звичайно, не відбулося, якщо би був наявним факт порушення інтелектуальних прав власності. По-друге, згідно експертного висновку Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Мінюсту, компанія – власник патенту не потерпіла збитків, а судовий спір з нею відсутній. По-третє, відповідно до листа Державної фіскальної служби, порушень Митного кодексу з боку «Лекхіму» немає. По-четверте і це, мабуть, найголовніше, у ході досудового розслідування жодних підозр службовим особам групи компаній не пред'явлено.

Таким чином, за недоведеним фактом начебто порушень було фактично зупинено роботу трьох підприємств, які виробляють 186 найменувань лікарських засобів та які минулого року заплатили в бюджет близько 65 млн грн.

Вивчивши ситуацію, що склалася, Федерація роботодавців України звернулася до першого віце-прем'єр-міністра – міністра економрозвитку Степана Кубіва з проханням негайно втрутитися й зробити усе від нього залежне, аби не зупиняти роботу великого підприємства. Одночасно на нараді в Мінекономрозвитку і торгівлі, присв'яченій розгляду проблемних питань стосовно порушення правоохоронними органами прав суб'єктів господарювання, директор Департаменту дерегуляції підприємницької діяльності Наталія Гостєва і заступник керівника Комітету ФРУ з питань захисту бізнесу та прав власності Олег Вачаєв поставили вимогу щодо найскорішого розв'язання ситуації навколо «Лекхіму».

В результаті спільних зусиль Федерації і фармацевтів Мінекономрозвитку було призупинено дію спеціальної санкції стосовно АТ «Лекхім», щоправда, поки що до 1 липня 2017 року. Зі свого боку ФРУ й надалі буде відстежувати хід подій щодо зовнішньоекономічної діяльності АТ «Лекхім». Адже в Україні діє принцип презумпції невинності, який означає, що до тих пір, поки не буде доведений факт порушення, застосування будь-яких санкцій до суб'єктів господарювання є неправомірним й передчасним.

Схожі новини

всі новини