Завдяки втручанню Федерації усунуто перешкоду при розмитненні української продукції у Республіці Узбекистан
04.12.2018

Завдяки втручанню Федерації усунуто перешкоду при розмитненні української продукції у Республіці Узбекистан

3 грудня 2018 року в Мінекономрозвитку відбулося засідання Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ), яка ухвалила рішення про припинення антисубсидиційного розслідування щодо імпорту в Україну нових легкових автомобілів походженням з Узбекистану. Як відомо, 3 жовтня 2018 року МКМТ розпочала це розслідування з метою дослідження ситуації. В ході розслідування з'ясувалося, що Уряд Узбекистану субсидував національних виробників легкових автомобілів, що ставило в нерівні конкурентні умови українських автовиробників, до кінця 2017 року, а цього року така пільга не діє. Крім того, основна частка експорту узбецьких автомобілів в Україну припадає на легкові автомобілі малого класу «А», які не виробляються в Україні. До того ж порівняно з 2017 роком у 2018 році частка узбецьких автомобілів у загальному імпорті скоротилася з 20,3 % до 9 %, а останні місяці 2018 року імпорт з Узбекистану практично відсутній.

Варто нагадати, що саме з початком цього розслідування зупинилося розмитнення продукції вітчизняних фармвиробників та інших українських товарів у Республіці Узбекистан. Зокрема, без митного оформлення залишилися ліки на загальну суму понад 5,569 млн дол.США, було призупинено відгрузку та відправку продукції на 2,61 млн дол.США.

Реагуючи на звернення суб'єктів господарювання, Федерація роботодавців України терміново звернулася до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням оперативно врегулювати ситуацію і не допустити втрати ринку цієї країни та заміщення українських товарів російськими. Також Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов провів робочу зустріч з Надзвичайним і Повноважним  Послом Республіки Узбекистан в Україні Алішером Абдуалієвим.

І ось завдяки втручанню Федерації усунуто перешкоду при розмитненні продукції вітчизняних фармвиробників та інших українських товарів у Республіці Узбекистан. Компанії повідомляюють, що українські товари на кордоні з Узбекистаном розблоковано і наразі вони проходять митний контроль.

Схожі новини

всі новини