Затверджено механізм державної підтримки сільгоспмашинобудування Фото: ФРУ
14.02.2017

Затверджено механізм державної підтримки сільгоспмашинобудування

КИЇВ, 14 лютого 2017 року. Завдяки спільній активній роботі Федерації, МінАПК та Національного комітету з промислового розвитку сьогодні на засіданні Уряду були затверджені дві важливі Постанови з підтримки вітчизняного сільськогосподарського машинобудування.

Так, зокрема, визначено порядок надання компенсації на закупівлю вітчизняної сільгосптехніки у розмірі 15% від її вартості. Для цього у держбюджеті на 2017 рік передбачено 550 млн. грн., що дасть можливість придбати техніки на 4 млрд. грн. "Це значна частина компенсації вартості вітчизняної техніки, але розвиток сільгоспмашинобудування стимулює розвиток суміжних галузей – компонентної бази металургії, хімічної галузі, гумо-технічних виробів, електроніки", - зазначив на засіданні Уряду Віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів.

"Можливість отримання аграріями сучасної якісної і надійної вітчизняної техніки матиме позитивний вплив на збільшення виробництва конкурентоспроможної сільськогосподарської продукції, а кошти, які будуть спрямовані на придбання техніки – це, по суті, прямі інвестиції для розвитку підприємств сільгоспмашинобудування", - прокоментував Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник.

Вищезазначеними постановами Кабмін також встановив ступінь локалізації виробництва пріоритетних видів техніки. Завдяки цим вимогам вітчизняні сільгоспмашинобудівні підприємства зможуть налагодити виробництво необхідних сучасних технічних засобів, підвищити конкурентоспроможність серійних машин за рахунок використання в конструкціях машин елементної бази провідних світових виробників.

Як зазначив під час свого виступу міністр МінАПК Тарас Кутовий, рівень локалізації сільгоспмашинобудівних виробництв до 2020 року буде складати 60%. При цьому у 2017 рівень локалізації буде складати – 35%, у 2018 – 45% і у 2019 – 55%.

В Федерації роботодавців України переконані, що запровадження вищезгаданих стимулів забезпечить залучення інвестицій і технологій у розвиток повного і складального виробництва сільськогосподарської техніки. Крім того, вирішується, по суті, дві задачі – ми підтримуємо українського аграрія і вітчизняне машинобудування одночасно.

Схожі новини

всі новини