Захищаємо ТОВ «Атем груп» від недобросовісних правоохоронців Фото: shutterstock.com
07.12.2017

Захищаємо ТОВ «Атем груп» від недобросовісних правоохоронців

Федерація роботодавців України звернулася до Генерального прокурора України Юрія Луценка з проханням надати належну правову оцінку діям службових осіб Київської місцевої прокуратури №4 стосовно ТОВ «Атем груп» - найбільшого в Україні виробника керамічної плитки, яка експортується у понад 30 країн світу. Підприємство забезпечує робочі місця для понад 1 тис. осіб та є доброчесним платником податків.

Згідно звернення «Атем груп» до ФРУ, Київська місцева прокуратура №4 порушила кримінальне провадження, в ході якого, на думку підприємців, прокурори перевищують повноваження та вчиняють дії, що перешкоджають веденню законної господарської діяльності.

Про факт порушення кримінального провадження в «Атем груп» дізналися випадково. Під час ознайомлення з матеріалами справи про банкрутство в Господарському суді м. Києва (ТОВ є кредитором) було виявлено запит від Київської місцевої прокуратури №4 про надання оригіналів господарської справи на ознайомлення. Підставою таких дій було визначено нагляд за додержанням законів у кримінальному провадженні, досудове розслідування у якому начебто здійснюється слідчим відділом Дніпровського управління поліції ГУНП у м. Києві.

Такі висновки прокурором зроблені на підставі акту податкової перевірки, яким начебто виявлено відсутність права «Атем груп» на отримання бюджетного відшкодування ПДВ за вересень-жовтень 2016 року. Хоча насправді підприємство може використовувати ПДВ у майбутніх податкових періодах і навіть заявити зазначену суму повністю або в частині до відшкодування в майбутньому у відповідності до норм Податкового Кодексу України.

Показовим є й те, що, за твердженням самого Дніпровського УП ГУНП у м. Києві, відповідне кримінальне провадження не передавалось до слідчого відділу для здійснення досудового розслідування. А от в Єдиному державному реєстрі судових рішень містяться ухвали слідчого судді Дніпровського районного суду м. Києва про надання процесуальним керівникам – прокурорам Київської місцевої прокуратури №4 тимчасового доступу до речей і документів, які містять банківську таємницю.

При цьому ніхто зі службових осіб компанії більш ніж за 4 місяці розслідування на допит не викликався, жодних запитів про надання документів, пояснень прокуратури в рамках кримінального провадження не надходило. Вперше службових осіб «Атем груп» було викликано на допит тільки 21 листопада 2017 року. Показово, що допит проводився службовою особою податкової міліції, яка не має відношення до розслідування справи. Під час допиту ставилися питання, які не є предметом розслідування кримінального провадження. Перший запит прокуратурою надіслано тільки 28 листопада 2017 року. У ньому вимагаються оригінали та копії документів, частина яких не має відношення до формування податкового кредиту з ПДВ.

Тобто складається враження, що під виглядом досудового розслідування прокурорами здійснюються зовсім інші заходи задля отримання інформації, документів, що є у розпорядженні «Атем груп». Більше того, прокурори наполягають
на необхідності митного огляду кожного вантажу в їх присутності, що є порушенням вимог до такого роду процедур. Таким чином, дії співробітників прокуратури направлені на перешкоджання законній діяльності підприємства.

Тому Федерація також звернулася з проханням до Генерального прокурора про негайне припинення протиправних дій з боку прокуратури стосовно «Атем груп». Крім того, ФРУ планує розглянути ситуацію, що склалася навколо найбільшого вітчизняного виробника керамічної плитки, на Міжвідомчій комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств при Кабміні. Варто нагадати, що представник Федерації як і Генеральний прокурор України входять до складу цієї Комісії.

Схожі новини

всі новини