За сприяння Федерації відновлено права та захищено інтереси підприємств
03.07.2018

За сприяння Федерації відновлено права та захищено інтереси підприємств

До Федерації роботодавців України звернулися керівники ТОВ «ТАЙФІШ» та ТОВ «ІНТЕРПРОМФЛОТ» зі словами вдячності за кваліфіковані та оперативні дії представників ФРУ з відновлення законних прав та інтересів підприємців. Під час проведення слідчих дій у кримінальних провадженнях на підприємствах було тимчасово вилучено майно та оригінали правовстановлюючих документів. Незважаючи на судові рішення про їх повернення, органи досудового розслідування це майно та документи не повертали протягом декількох місяців. Звичайно, це значно ускладнювало роботу обох підприємств, які, по суті, змушені були згортати свій бізнес, що, між іншим, негативно могло вплинути на сплату підприємцями податків і зборів в бюджети, заробітної плати працівникам.
Питання невиконання слідчими органами судових ухвал про повернення майна було порушено 11 червня, під час засідання Міжвідомчої комісії з питань забезпечення дотримання правоохоронним органами прав та законних інтересів осіб під головуванням Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, в якому взяв участь Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник. В результаті наприкінці червня майно та оригінали правовстановлюючих документів, які зазначені в ухвалах слідчих суддів, були повернуті ТОВ «ТАЙФІШ» та ТОВ «ІНТЕРПРОМФЛОТ».
Варто нагадати, що Комісію, до складу якої входить керівництво Федерації роботодавців України, створено, зокрема, з метою притягнення до відповідальності посадовців правоохоронних органів, якими допущено порушення прав та законних інтересів осіб, в тому числі підприємців. Згідно положення про Комісію, цей постійно діючий дорадчий орган Кабміну, який проводитиме засідання не рідше одного разу на місяць, аналізуватиме звернення і скарги щодо наявності ознак порушень з боку правоохоронців у кожному окремому випадку й прийматиме обов'язкові для розгляду рекомендації керівникам силових органів. Під час засідань Комісії ФРУ супроводжує скарги підприємств, які звернулися до Федерації по допомогу. «Наразі ми узяли під контроль ще два кейси щодо можливих порушень з боку правоохоронців, - каже експерт Федерації Олег Вачаєв. – Будемо наполягати на їх розгляді на наступному засіданні Комісії, яке має відбутися в липні».
Звертаємо увагу! Скарги на дії або бездіяльність правоохоронців суб'єкти господарювання подають до Комісії самостійно. Для належного супроводження прохання копії скарг у паперовому та електронному вигляді надсилати до Федерації. Контакті особи – Наталія Гостєва, директор департаменту дерегуляції підприємницької діяльності ФРУ, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , тел. (044) 251-70-21, Олег Вачаєв, заступник керівника Комітету з питань захисту бізнесу та прав власності ФРУ, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , тел. (044) 251-70-30.
Форма скарги щодо порушень правоохоронними органами прав та законних інтересів осіб.