Які важливі для бізнесу питання розглядались на першому засіданні Комітету ФРУ з розвитку промисловості Фото: ФРУ
10.02.2017

Які важливі для бізнесу питання розглядались на першому засіданні Комітету ФРУ з розвитку промисловості

Початок 2017 року насичений неприємними сюрпризами для бізнесу – зростання тарифів на газ та електроенергію для промисловості, наміри підвищення на 25% тарифів на вантажоперевезення залізницею, підвищення у шість разів вартості нестандартного приєднання електроустановок до електричних мереж у 2017 році. Ці питання були в епіцентрі обговорення топ-менеджментом компаній та представниками бізнес-об'єднань на засіданні Комітету з розвитку промисловості Федерації роботодавців України.
Ми публікуємо рішення, що були прийнятті на цьому засіданні для розв'язання зазначених, а також інших важливих для промисловості питань.

Основні напрямки розвитку інструментів стимулювання внутрішнього виробництва через закупівлі державних компаній та за державні кошти
Що лобіюватиме Комітет ФРУ в рамках цього питання
1. Активізація використання замовниками передбаченого ЗУ "Про публічні закупівлі" права встановлення одного або декілька критеріїв оцінки: наявність обладнання та матеріально-технічної бази, наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, а також наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.
2. Встановлення цінових преференцій для вітчизняних виробників, малого бізнесу. Для цього ФРУ лобіюватиме прискорення розгляду законопроекту №2143-а.
3. Запровадження додаткових кваліфікаційних критеріїв, зокрема:
- використання місцевих ресурсів, у тому числі засобів виробництва, робочої сили та матеріалів для виготовлення товарів, виконання робіт;
- оцінки вартості життєвого циклу продукції;
- вимоги щодо рівня локалізації виробництва продукції в Україні не менше 50% з першого зразка.


Питання вартості нестандартного приєднання електроустановок до електричних мереж у 2017 році

31 січня постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №148 затверджені величини питомої вартості нестандартного приєднання електроустановок до електричних мереж на 2017 рік. Під нестандартним приєднанням розуміється підключення об'єктів потужністю більше 160 кВт, або тих, які знаходяться далі 300 м по прямій від точки підключення, або тих, які потребують нового трансформаторного обладнання.
Вартість підключення за 1 кВт потужності таких об'єктів, в залежності від регіону, зросла в середньому в 6 разів і складатиме від 3,1 тис. грн в Києві до 9,4 тис. грн в Полтавській області. Об'єкти потужністю вище 5 МВт будуть приєднуватися, як раніше – з розробкою проекту та узгодженням з НЕК "Укренерго".
Найбільше рішенням комісії незадоволені власники бізнесу промислового та аграрного комплексу, зернопереробні і зернозберігальні підприємства та об'єкти, що використовують відновлювальні джерела енергетики та девелопери і забудовники.

Що лобіюватиме Комітет ФРУ в рамках цього питання
ФРУ звернеться до Державної регуляторної служби, Антимонопольного комітету та Міністерства юстиції щодо їх сприйняття правомірності затвердження НКРЕКП постанови №148 з урахуванням даних членських бізнес-об'єднань та компаній ФРУ щодо економічних наслідків цього рішення.


Підвищення на 25% тарифів на вантажоперевезення Укрзалізницею
Підвищення торкнеться практично всіх видів вантажоперевезень за допомогою залізничного транспорту, як внутрішніх, так і експортних та імпортних вантажоперевезень по території України. Повідомлення про оприлюднення відповідного проекту наказу Мінінфраструктури опублікувало на своєму сайті 11 січня.
12 січня Федерація роботодавців України публічно висловила свою позицію про наслідки чергового підвищення тарифів на вантажоперевеження залізничними коліями.
Головний висновок - Тарифна політика Укрзалізниці на 2017 рік - це спроба вирішити проблеми власної неефективності за кошт відправників вантажу. Крім того, збільшення тарифів завдасть чергового удару по ключовим секторам економіки.

Що лобіюватиме Комітет ФРУ в рамках цього питання
Федерації роботодавців звернеться до Уряду щодо відкладення цього рішення до вирішеннь підвищення ефективності Укрзалізниці.


Напрямки удосконалення системи державної підтримки сільськогосподарського машинобудування
Що лобіюватиме Комітет ФРУ в рамках цього питання
На найближчому засіданні Уряду буде розглядатися комплекс питань щодо використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості складної сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва, визначення ступеня локалізації виробництва підприємствами вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу вітчизняної техніки.
Федерацією опрацьовано відповідні проекти постанов Кабміну та направлено обґрунтовані пропозиції.
Пропонується, зокрема, в основні критерії внесення підприємства вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу до переліку Техніки, закупівля якої частково компенсується за рахунок бюджетних коштів добавити такий критерій: питома вага заробітної плати працівників виробничого підприємства, включаючи податки (без ПДВ та додатку на прибуток) у загальному обсязі виробленої (реалізованої) продукції (сільгосптехніки) має бути не менше 14%.
Така пропозиція обґрунтовується тим, що до переліку Техніки мають бути залучені підприємства вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу, які мають максимально повний виробничий цикл. Цим виключається можливість внесення до переліку Техніки підприємств, які здійснюють виключно крупно вузлове складання техніки.


Підготовка кваліфікованих інженерних кадрів та достатньої кількості робітничих кадрів для потреб машинобудівних підприємств системою вищої і професійно-технічної освіти

15 лютого 2017 року в Федерації роботодавців України відбудеться Круглий стіл з питань реформування вищої школи, за участю ректорів провідних вищих навчальних закладів та Міністра освіти України Лілії Гриневич. Членам Комітету та зацікавленим роботодавцям рекомендовано взяти участь у зазначеному заході. За результатами обговорення будуть прийняті рішення, які і будуть лобіюватися Комітетом ФРУ:
1. Відповідність компетенцій випускників та працівників потребам роботодавців.
Як наслідок - зросте продуктивність праці, зменшаться витрати на «донавчання» працівників та відшкодування збитків.
2. Формування політики підтримки розвитку професійної підготовки з природничими та технічними спеціальностями.
Як результат - Розвиток технологічних та інноваційних секторів економіки.
3. Розширення можливостей визнання результатів неформального
професійного навчання.
Як наслідок - збільшення можливостей для швидкого комплектування кадрів та підтвердження їх кваліфікації, зменшення витрат підприємств на професійне навчання.
4. Забезпечення партнерства роботодавців і навчальних закладів у
підготовці та реалізації програм професійного навчання.
Як наслідок - забезпечення відповідності рівня професійної підготовки випускників навчальних закладів потребам компаній, зростання ефективності витрат на професійну підготовку.

____________________________________________________________________________________________________________________

Лідер комітету

10645281 370533379762711 3510754130122548781 n
Віталій Немілостівий
Почесний голова Корпорації "УкрІннМаш" (Екс-заступник міністра промислової політики України 2007-2011рр.)

Секретар Комітету
Микола Горобчук
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ,  (044) 251-70-14


Координатор комітету в ФРУ

Олександр Яворський - директор департаменту конкурентоспроможності бізнесу
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , (044) 251-70-14, (050) 382-78-15


Пріоритети діяльності Комітету у 2017 році

підвищення конкурентоспроможності вітчизняної промисловості на внутрішньому і зовнішніх ринках
підготовка підприємств до нових вимог технічного регулювання, що запроваджуються відповідно до Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС, інших міжнародних зобов'язань України
поглиблення співпраці приватного бізнесу з державним сектором економіки
активізація ролі держави у стимулюванні розвитку реального сектору економіки

Схожі новини

всі новини