Виробники будівельних матеріалів тепер зможуть одержувати спецдозволи на користування надрами без аукціонів Фото: www.sprottresource.com
13.04.2017

Виробники будівельних матеріалів тепер зможуть одержувати спецдозволи на користування надрами без аукціонів

Виробники будівельних матеріалів можуть видихнути з полегшенням, адже тепер не доведеться витрачати мінімум 240 днів на аукціон для того, аби отримати спеціальний дозвіл на користування надрами.

Майже рік Федерація роботодавців України боролася разом із надрокористувачами та виробниками будівельних матеріалів бравши участь у численних нарадах профільного урядового комітету, виступаючи на засіданнях Уряду, зрештою, ми домоглися підтримки з боку Мінприроди, Держгеонадр. 24 березня 2017 року на чергове звернення ФРУ до Кабміну нарешті було прийнято довгоочікуване бізнесом рішення і Прем'єр-міністр доручив профільним міністерствам прискорити подання на розгляд Урядом проекту постанови від 30 травня 2011 р. №615 "Про затвердження Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами".

З прийняттям вчора на засіданні Кабміну змін до постанови №615 виробники будівельних матеріалів в Україні, побудованих з метою видобування і переробки корисних копалин, нарешті вибороли право отримувати спецдозволи без аукціону.

За оцінками експертів Федерації роботодавців України, реалізація постанови тільки за перший рік принесе суттєві вигоди як державі, так і бізнесу. За умови видачі протягом першого року реалізації постанови 70 спеціальних дозволів на користування надрами без аукціону на геологорозвідку та розробку ділянок, разові виплати в бюджет складуть близько 368 млн. грн. У подальшому в бюджети різних рівнів та цільові державні фонди розмір щорічних надходжень складатиме понад 423 млн. грн.

Місцеві громади також отримають помітні соціально-економічні вигоди від розширення діяльності господарюючих суб'єктів. Додатково буде створено близько 4200 робочих місць. Річний фонд оплати праці складе близько 353 млн. грн., що сприятиме збільшенню купівельної спроможності населення в регіонах. Крім того, зрештою, це сприятиме зміні тенденції, коли Україна, маючи значні запаси каоліну, у великій кількості експортує цю сировину до Італії, Іспанії, Туреччини. А останні потім імпортують, у тому числі і в Україну, нашу ж глину, а тільки вже у вигляді дорогої керамічної плитки та сантехнічних виробів.

Нагадаємо, у 2016 році було проведено 1 аукціон з продажу спеціальних дозволів на користування надрами, на якому по сировині для виробництва будівельних матеріалів продано 2 спецдозволи. Держава тоді отримала 74,8 тис. грн.

Схожі новини

всі новини