Володимир Гройсман підтримав ініціативу ФРУ про наведення ладу у публічних закупівлях Фото: kmu.gov.ua
19.12.2017

Володимир Гройсман підтримав ініціативу ФРУ про наведення ладу у публічних закупівлях

Під час розширеного засідання Кабміну, присвяченого питанням дерегуляції, Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов звернув увагу учасників на гостру необхідність наведення ладу у держзакупівлях.

«Не є нормальною ситуація, коли під час тендерів єдиним критерієм виступає лише мінімальна ціна на продукцію або послугу. Адже компанії-прокладки, які пропонують таку ціну, найчастіше не мають ані виробничої бази, ані навіть виробників. Але як учасники держзакупівель вони мають за формальними приводами зупиняти торги. Як приклад – держзакупівлі Укразалізниці на суму 8 млрд грн., які досі не відбулися, – зауважив Руслан Іллічов. – Тому ми наполягаємо на розширенні переліку критеріїв, за якими здійснюється допуск до публічних закупівель».

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман підтримав цю пропозицію Федерації, додавши, що буде вимагати персональної відповідальності від чиновників за допуск до публічних закупівель підприємств з сумнівною репутацією.

Як відомо, ФРУ звернулася до уряду з проханням відреагувати на недобросовісне застосування деякими компаніями положень закону про публічні закупівлі під час проведення тендерних процедур в державних закупівель. Як свідчать чисельні звернення до ФРУ, під час здійснення процедур закупівель, і особливо державних монополій, використовується схеми, що гальмують тендери та мають на меті відсторонити вітчизняних виробників від виконання держзамовлень. Для цього використовуються так звані фірми-«прокладки», що мають сумнівну репутацію та не є виробниками або офіційними дилерами. Вони використовують тактику подання чисельних безпідставних вимог до тендерних комітетів, АМКУ, судів. В такий спосіб тендери відтерміновуються або зовсім зриваються. Таким чином їм вдається опановувати фінансові потоки державних монополій, спонукати постачальників до розподілу прибутків в разі отримання замовлення, дискредитувати діяльність керівництва державних монополій.

Схожі новини

всі новини