В парламенті зареєстровано законопроект про «єдине вікно» на митниці, розроблений експертами ФРУ Фото:www.iktisadi.org
31.07.2017

В парламенті зареєстровано законопроект про «єдине вікно» на митниці, розроблений експертами ФРУ

В кінці минулого тижня у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №7010, який запроваджує механізм «єдиного вікна» та дозволяє оптимізувати здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України. Він передбачає внесення змін до Митного кодексу та ще 36 законів, які стосуються взаємодії між митницею та іншими органами, незалежно від того, чи здійснюють вони контрольні функції, чи видають документи, необхідні для митних формальностей.

Очікується, що після набрання чинності закону всі ці документи будуть передаватися як електронний документ до єдиного державного інформаційного веб-порталу «Єдине вікно для міжнародної торгівлі», що буде створений у складі інформаційно-телекомунікаційної системи митниці.

Федерація роботодавців України майже рік наполягала на створенні справжнього «єдиного вікна» на митниці, а експерт Федерації, заступник директора департаменту економічної політики ФРУ Ігор Муратов із самого початку входив до складу авторського колективу, якій розробляв цей документ. - «Законопроект скасовує необґрунтовані перешкоди для експорту українських товарів, на чому наполягала Федерація. Адже він містить норму про те, що контрольні процедури у відношенні до товарів, що вивозяться з України, здійснюється лише тоді, коли це вимагається країною імпорту або транзиту, а не в обов'язковому порядку, як зараз», - коментує Ігор Муратов.

Законопроект розроблено відповідно до рекомендацій Центру зі спрощення процедур торгівлі та електронних ділових операцій СЕФАКТ ООН, Угодою про Асоціацію, та Рамковими стандартами Всесвітньої митної організації. Очікується, що законопроект №7010 буде розглянутий парламентом вже восени.

Схожі новини

всі новини