Уряд схвалив законопроект про уповноваженого економічного оператора, підготовлений експертами ФРУ Фото: fotostock.com
13.11.2017

Уряд схвалив законопроект про уповноваженого економічного оператора, підготовлений експертами ФРУ

10 листопада, на засіданні Уряду схвалено оновлену редакцію урядового законопроекту №4777, що запроваджує інститут уповноваженого економічного оператора (УЕО). Законопроект підготовлений за участю експерта Федерації роботодавців України  - заступника директора Департаменту економічної політики Ігоря Муратова.

Найбільш важливою для українських виробників новацією в оновленій редакції законопроекту є встановлення вимоги, що протягом перших трьох років дії цього Закону сертифікати УЕО на спрощення митних процедур будуть видаватися лише тим українським підприємствам, які є одночасно виробниками та експортерами виробленої продукції (чи імпортерами сировини, матеріалів, деталей, комплектувальних виробів для виробництва товарів).

Крім зазначеного, більшість положень законопроекту №4777 була переглянута та доопрацьована, у тому числі з урахуванням необхідності імплементації норм європейського митного законодавства більш суттєвою мірою.

За пропозицією Федерації роботодавців України Митний кодекс доповнено, зокрема, нормою про звільнення від надання гарантій при тимчасовому ввезенні для підприємств, що підпадають під дію Закону України "Про державну підтримку космічної діяльності", аналогічно до діючої на сьогодні норми для підприємств літакобудівної галузі.

Нагадаємо, що створення уповноваженого економічного оператора передбачено статтею 84 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом як один з етапів гармонізації митного законодавства України до законодавства ЄС та одним із заходів Плану модернізації України, розробленого у 2015 році Федерацією роботодавців разом з провідними українськими та закордонними експертами.

Запровадження в Україні інституту уповноважених економічних операторів на сьогодні є єдино можливим рішенням, яке дозволить у найближчій перспективі українським виробникам кардинально змінити систему взаємодії з фіскальними органами та позбутися обтяжливих і тривалих митних процедур.

Схожі новини

всі новини