Уряд підтримав ініціативу роботодавців стосовно врахування витрат на спецодяг та засоби захисту
01.03.2018

Уряд підтримав ініціативу роботодавців стосовно врахування витрат на спецодяг та засоби захисту

Уряд підтримав ініціативу ФРУ про скасування вимоги до роботодавців купувати сучасний спеціальний одяг і харчування для працівників із шкідливими умовами праці за рахунок власного прибутку.

Внесено зміни до постанови Уряду № 994, які передбачають право підприємств включати до витрат купівлю спецодягу та засобів захисту, спеціального харчування, визначених колективними договорами і угодами. Це дозволить їм не зменшувати чистий прибуток.

Врахування таких витрат здійснюватиметься з урахуванням національних і міжнародних стандартів бухгалтерського обліку.

Суми таких витрат в залежності від галузі та розміру підприємства коливаються від десятків тисяч до десятків мільйонів гривень і до сьогодні покривалися переважно за рахунок прибутку.

Так, наприклад, для підприємства, на якому працює 500 чоловік, необхідно закупити 1500 комплектів спецодягу, що має відповідати європейським стандартам. Витрати на рік складають близько 7,5 млн. грн. Приблизно половину з цієї суми підприємство вимушене було б витратити зі свого прибутку.

Тепер підприємства зможуть безперешкодно виконувати відмінні від національних норми міжнародних стандартів з охорони праці та вимоги своїх контрагентів (у багатьох випадках ці вимоги набагато вищі, ніж українські стандарти).

А роботодавці та профспілки матимуть змогу домовлятись про більш високий рівень безпеки робітників, забезпечуючи їх сучасними та ефективними засобами захисту і спецодягом.

Нагадаємо, Федерація ще у 2016 році ініціювала ці зміни, які підтримали сотні промислових підприємств.