Уряд підтримав ініціативу ФРУ: виробники ліфтів отримали перехідний період для адаптації до вимог європейського законодавства
10.05.2018

Уряд підтримав ініціативу ФРУ: виробники ліфтів отримали перехідний період для адаптації до вимог європейського законодавства

Сьогодні на своєму засіданні Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про внесення зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 p. № 438», ініційовану Федерацією роботодавців України.

Постанова передбачає відтермінування обов’язковості застосування норм Технічного регламенту ліфтів та компонентів безпеки для ліфтів, затверджених постановою КМУ № 438 від 21 червня 2017. Цей документ набув чинності з 5 січня 2018 року.

Він передбачає запровадження процедур з оцінки відповідності згідно європейських директив.

А це означає акредитацію достатньої кількості органів з оцінки відповідності продукції виробників ліфтів вимогам техрегламенту, значні інвестиції у модернізацію виробництва, сервісної інфраструктури і запровадження нових стандартів виробниками, монтажниками та імпортерами.

У передбачений Технічним регламентом термін на кінець 2017 року в Україні не було акредитовано жодного органу з оцінки відповідності.

Це унеможливлювало проведення будь-яких робіт з оцінки відповідності вимогам Технічного регламенту для будь-якого з учасників ринку - як виробників, так й імпортерів. Тож суб’єкти господарювання не могли легально постачати на ринок нову продукцію.

З урахуванням конструктивних особливостей ліфтів та різноманіття їх типів, для проведення сертифікаційних і лабораторних випробувань ліфтового обладнання тільки одного виробника необхідно не менше 3-х місяців.

"В Україні щорічно вводиться в експлуатацію 2,5-3 тис. ліфтів. За оцінками профільної галузевої Асоціації на ринку у сфері виробництва і монтажу ліфтів працює близько 300 суб’єктів господарювання, які забезпечують зайнятість 15 000 людей.Тож вкрай важливим є той факт, що галузь отримала додатковий час для адаптації до нових вимог техрегулювання," - зазначив Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов за підсумками засідання Уряду.

Нагадаємо, у 2017 році Федерація за пропозиціями Асоціації ліфтовиків України ініціювала перед КМУ відтермінування набуття чинності Технічним регламентом ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів.