II Український форум бізнесу об’єднав найбільші національні бізнес-об’єднання у прямому діалозі з вищим керівництвом держави Фото: ФРУ
10.04.2017

II Український форум бізнесу об’єднав найбільші національні бізнес-об’єднання у прямому діалозі з вищим керівництвом держави

КИЇВ, 10 квітня 2017 року. Сьогодні у Києві відбувся ІІ УКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ БІЗНЕСУ. Захід вже традиційно об'єднує ділову спільноту України у прямому діалозі з топ-менеджментом державних органів влади.

Співорганізаторами Форуму є найбільш впливові об'єднання української бізнес-спільноти: Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України, Федерація роботодавців України, Торгово-промислова палата України, Українська бізнес ініціатива, Український союз промисловців і підприємців.

Цього року лідери найбільших національних бізнес-об'єднань разом із бізнесом та представниками ключових для української економіки галузей економіки обговорювали найбільш актуальні для економіки та промисловості України питання разом з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом та Віце-прем'єр-міністром-Міністром економічного розвитку Степаном Кубівим.

ІІ Український форум бізнесу заявив про певні позитивні зрушення, що відбулися за рік, однак наголосив, що більшість пропозицій плану невідкладних дій щодо подолання надзвичайної ситуації в економіці залишилося поза увагою влади. Так у 2016 році у порівнянні з 2013роком ВВП на душу населення зменшився майже в 2 рази - з $ 4тис. до $ 2,2 тис., експорт знов знизився навіть на фоні відчутного падіння протягом 2014-2015рр. Загалом понад 75% в українському експорті складають сировина та товари первісної переробки з низькою доданою вартістю.

"На жаль сьогодні Україна практично не пропонує стимулів для залучення інвестицій, чим разюче відрізняється від усіх без виключення країн-сусідів. З врахуванням низки ризиків - військово-політичних, незахищеності прав власності, високого рівня корупції, стану розвитку інфраструктури очікувати серйозного припливу інвестицій не доводиться. Основна частина тих невеликих обсягів інвестицій, які сьогодні вкладаються в економіку України, на жаль, стосуються розвитку сировинного експорту. Тоді як Україна потребує передусім інвестицій в переробну промисловість", - сказав під час свого виступу на форумі голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник.

Під загрозою знищення опинилися цілі сектори промисловості, що є національним надбанням України: аерокосмічна галузь, транспортне та енергетичне машинобудування. Високих масштабів набуває трудова міграція, відтік за кордон високопрофесійних кадрів. Невирішеність ключових проблем вітчизняного підприємництва, пов'язаних з зростаючим фіскальним навантаженням, надлишковим регулюванням малого бізнесу та безпосереднім втручанням держави у господарську діяльність підприємств, значним нарощуванням вартості тарифів природних монополій спричиняє згортання ділової активності.

Наголошували лідери бізнес-об'єднань і на недостатній координованості дій між парламентом, урядом та НБУ щодо реалізації грошово-кредитної політики. Зрештою, це призвело до дефіциту обігових коштів, фактичного припинення кредитування реального сектору економіки та високої вартості кредитів.

На думку учасників Форуму, увага держави і бізнесу, перш за все, має зосередитися навколо реалізації цільових програм державно-приватного партнерства, надання доступу до кредитних ресурсів, актуалізації експортної політики в інтересах нарощування реалізації продукції з високим ступенем доданої вартості, подоланні тренду деіндустріалізації, лібералізації фіскальної політики, наданні пріоритету вітчизняним виробникам під час державних закупівель, підтримки розвитку малого і середнього бізнесу, адаптації до умов вільної торгівлі з ЄС та відновленні трудового і наукового потенціалу країни.

Учасники II Українського форуму бізнесу запропонували Володимиру Гройсману провести екстрену нараду та спільно напрацювати необхідні кроки для реалізації вищезазначених важливих для економіки та промисловості України пріоритетів. У свою чергу, прем'єр-міністр підтримав цю ініціативу ділової спільноти і виступив з пропозицією провести зазначену нараду вже найближчим часом.

Схожі новини

всі новини