У ФРУ сподіваються, що пілотний проект e-Receipt буде вдалим
04.06.2018

У ФРУ сподіваються, що пілотний проект e-Receipt буде вдалим

Під час обговорення ініціативи Уряду та ДФС щодо спрощення застосування реєстраторів розрахункових операцій на зустрічі Прем'єра з бізнесом Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов відзначив ключові проблемні питання у цій сфері, на які скаржиться бізнес. Це досить складна процедура реєстрації РРО, висока вартість самого обладнання та його технічного обслуговування, фактична відсутність застосування новітніх технологій. Також є питання досить жорстких штрафних санкцій за порушення застосування РРО.

"Тож вітаємо ініціативу лібералізації складних процедур. Вважаємо, що сьогодні маємо шанс запропонувати не каральний механізм розширення баз застосування фіскального обліку, а стимулюючий механізм цього процесу. Ми підтримуємо створення системи e-Receipt - революційну новацію в реєстрації та обліку РРО - у якій буде виключно онлайн реєстрація операції через телефон чи планшет, повна інтеграція з системами ДФС та бухгалтерськими програмами, електронний чек з QR-кодом замість паперового. Тобто все в онлайні та безкоштовно.Сподіваємося, що пілотний проект щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей, призначений для реєстрації розрахункових операцій буде вдалим", - сказав Руслан Іллічов.

Також експерти Федерації наголошують на необхідності прискорити внесення змін до Наказу Мінфіну №547 та постанови КМУ № 601. Ці документи мають спростити процедуру реєстрації РРО та регулювання процедур їх обслуговування. Також звернулися до Прем'єр-міністра з проханням сприяти якнайшвидшому законодавчому вирішенню питань щодо встановлення адекватних штрафних санкцій у цій сфері.

Додатково підтримали колег з вимогою подальшого посилення боротьби з тіньовим бізнесом, особливо з контрабандою. Наразі спільно з ДФС вивчаємо можливість створення окремої ради з представників бізнесу для розробки пропозицій по мінімізації контрабандних потоків.

Ще одна болюча для бізнесу тема, яка обговорювалася під час зустрічі Прем'єр-міністра з бізнес-об'єднаннями – боротьба з нелегальною працею. З одного боку, підприємці згодні, що використання нелегальної праці та зарплата в конвертах шкодить одночасно, як державі, так і легальному бізнесу. З другого боку, звернули увагу на той факт, що здебільшого увага перевіряючих концентрується на промислових підприємствах, які здебільшого працюють легально. При цьому ігноруються  цілі «тіньові» галузі. Зокрема, йдеться про ситуацію на ринку таксі, де на одного офіційного працівника приходиться чотири – п'ять нелегальних перевізників, які взагалі не сплачують ніяких податків. Запропонувано посилити перевірки галузі та повернутися до розгляду розробленого Федерацією та УТМА законопроекту про ринок таксомоторних перевезень.

Схожі новини

всі новини