Силовий сценарій відносно «Астарта-Київ» вперше за майже 25-річну історію компанії виглядає, як  тиск на бізнес Фото: hubs.ua
12.09.2017

Силовий сценарій відносно «Астарта-Київ» вперше за майже 25-річну історію компанії виглядає, як тиск на бізнес

Федерація роботодавців України звернулася до Президента, Прем'єр-міністра та Генерального прокурора України дати правову оцінку діям правоохоронців стосовно агропромхолдингу «Астарта-Київ» - лідера українського цукрового ринку, одного з найбільших виробників молока в Україні. За останні 10 років «Астарта» вклала у розвиток цукрового та агропромислового бізнесу в Україні понад 400 мільйонів доларів. У 2016 році компанією у бюджети всіх рівнів сплачено понад 700 мільйонів гривень податків, близько 1 мільярда гривень заробітної плати працівникам.

Згідно звернення «Астарти» до ФРУ, 6 вересня 2017 року в головному офісі агропромхолдингу за участі озброєних правоохоронців відбувся обшук, ініційований Генеральною прокуратурою України. Протягом декількох годин співробітники не могли потрапити на свої робочі місця. Крім того, арештовано всі рахунки підприємств, що забезпечують виробництво та реалізацію цукру, зернових і маслинних. Це створює загрозу безперебійній роботі агропромхолдингу у дуже відповідальний період цукроваріння та осінньої польової кампанії.

Керівники та працівники «Астарти» розглядають дії силових структур як надмірні й необґрунтовані. Компанія завжди конструктивно співпрацювала з регуляторними органами щодо надання свідчень, пояснень та документації. Крім того, «Астарта» - це публічна міжнародна компанія, акції якої з 2006 року лістинговані на Варшавський міжнародній біржі, серед акціонерів компанії є низка міжнародних інвестиційних фондів. «Астарта» також користується довірою і підтримкою міжнародних банків, зокрема, ЄБРР та МФК, які вже багато років фінансують нові проекти компанії. Отже застосування силового сценарію вперше за майже 25-річну історію компанії виглядає, як відкритий тиск на бізнес.

На думку ФРУ, ця ситуація вкрай негативно впливає на інвестиційний клімат в країні, підриває довіру до України з боку інвесторів. Тому Федерація наполягає на внесенні питання щодо дій правоохоронців відносно агропромхолдингу «Астарта-Київ» на найближче засідання Міжвідомчої робочої групи з розгляду проблемних питань про порушення правоохоронними органами прав суб'єктів господарювання, що створена згідно постанови Кабміну №578 9 серпня 2017 року.

Схожі новини

всі новини