Спрощення будівельних процедур: Федерація і Державна архітектурно-будівельна інспекція України працюватимуть разом Фото: ДАБІ
13.07.2017

Спрощення будівельних процедур: Федерація і Державна архітектурно-будівельна інспекція України працюватимуть разом

КИЇВ, 13 липня 2017 року. Сьогодні в Федерації роботодавців України відбулась зустріч бізнесу з головою Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ) Олексієм Кудрявцевим та головою Державного агентства з питань електронного урядування України Олександром Риженком.

Тема розмови більш ніж актуальна, адже 10 червня набули чинності зміни до законодавства, що регулюють містобудівну діяльність. Тобто почався перехід на дозвільну систему європейського зразка, що руйнує існуючі бюрократичні бар'єри для добросовісних забудовників. Наприклад, замість 3-ступеневої дозвільної системи (повідомлення, декларація, дозвіл) впроваджено 2-ступенева (повідомлення і дозвіл). Відмінено категорії складності об'єктів, замість них введено три класи наслідків – незначний, середній та значний.

Спрощенню сприяє й перехід надання послуг в електронний вигляд. За словами Олександра Риженка, вже 7 послуг ДАБІ можна отримати онлайн, і цей процес триває. Присутнім було презентовано один з таких сервісів, коли заповнення і реєстрація декларації про готовність об'єкта незначного класу наслідків на сайті ДАБІ зайняло максимум півгодини. Як зазначив при цьому Олексій Кудрявцев, зміни у законодавстві, з одного боку, значно спрощують дозвільну систему для представників малого і середнього бізнесу, з іншого - стимулюють великих забудовників працювати легально. Адже якщо їх дозвільні документи відповідають усім вимогам, то відсутні підстави для постійних перевірок таких суб'єктів господарювання. Тому змінюються функції самої Держархбудінспекції – з каральних на сервісні.

Звичайно, багато проблем в роботі дозвільної системи в будівництві ще залишається. Що, власне, й продемонстрували запитання, часом дуже гострі, що їх порушував перед посадовцями бізнес. За словами голови Ради ФРУ Дмитра Олійника, незабаром їх в узагальненому вигляді буде представлено на розгляд ДАБІ. Крім того, Дмитро Олійник запропонував щоквартально проводити спільні робочі зустрічі представників Держархбудінспекції з територіальними і галузевим членами Федерації.

У планах спільної роботи ФРУ та ДАБІ також створення робочої групи для опрацювання змін до профільного законодавства. Адже, за словами Олексія Кудрявцева, пропозиції від бізнесу будуть корисними при підготовці таких змін восени цього року.

Схожі новини

всі новини