Роботодавцям повернуть борги по зарплатах мобілізованих працівників Фото: www.tn.gov
12.04.2017

Роботодавцям повернуть борги по зарплатах мобілізованих працівників

Кабінет Міністрів України сьогодні схвалив відповідний проект постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року № 105».

Документ дозволяє вирішити питання відшкодування підприємствам, установам, організаціям, фермерським господарствам, сільськогосподарським виробничим кооперативам і фізичним особам-підприємцям компенсацій за збережену заробітну плату працівникам, призваним на службу в АТО у 2014-2015 роках. Для цього у держбюджеті 2017 року передбачено 233 млн грн.

З ухваленням зазначеної постанови, вже найближчим часом, роботодавці, які за браком коштів не отримали відшкодування витрат за збережену зарплату у 2014-2015 роках, зможуть повернути гарантовані державою виплати.

Починаючи з 1 січня 2016 року держава переклала на роботодавців зобов'язання щодо фінансування збереженого середнього заробітку працівникам, призваним в АТО. Федерація роботодавців України на самому початку 2016 року ініціювала законопроект Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (№4006 від 03.02.2016 року), яким передбачається повернення до держбюджету зобов'язань фінансувати збережений середній заробіток призваних на службу працівників, які щороку вимивають з обігових коштів роботодавців більше 2 млрд грн.

Питання компенсацій за збережену заробітну плату працівникам також багато разів підіймалося керівництвом та експертами ФРУ перед Урядом і Міністерством соціальної політики.

Схожі новини

всі новини