Роботодавці - за електронну звітність про вакансії Фото:pixabay.com
02.08.2017

Роботодавці - за електронну звітність про вакансії

Федерація роботодавців України підтримує ініціативу Миколаївської обласної організації роботодавців та звернулася до Мінсоцполітики з пропозиціями про внесення змін до наказу №316 від 31.05.2013 р., яким затверджено Форму звітності №3-ПН „Інформація про попит на робочу силу (вакансії)" та Порядок її подання.

"Переважна більшість пропозицій стосується впровадження звітності в електронному вигляді, що дозволить заощадити час та витрати роботодавців. Для цього, по-перше, необхідно додати до Порядку норму, згідно якої Форма №3-ПН заповнюється роботодавцями та подається до базового центру зайнятості на паперових носіях або в електронній формі", - пояснює директор департаменту соціальної політики ФРУ Юрій Кузовой. По-друге, пропонується обмежити термін подачі електронної звітності 5-ма робочими днями.

Також ФРУ пропонує розгялнути варіант подання інформації про відкриті робочі вакансії через «особистий кабінет роботодавця», розміщений на інтернет-ресурсі Державної служби зайнятості. У ньому міг би міститись профіль з даними по кожному підприємству (потреба у кадрах, рух працівників, кількість працівників «особливих категорій», пропозиції служби щодо заповнення вакансій і т. п.), до якого роботодавець через авторизований доступ міг би оперативно вносити та змінювати інформацію.

Мінсоцполітики запропоновано також ввести в Форму графу «Потреба у заповненні», в якій зазначати актуальність заповнення вакансії. На підставі цих даних Служба знатиме, чи доцільно направляти безробітного для працевлаштування на вакантну посаду. Як зауважує Юрій Кузовой, це зменшить кількість відмов та конфліктів у випадках, коли роботодавці на даний час з якихось причин поки що не планують заповнювати вакансію, а також сприятиме наданню більш повної та актуальної інформації про незаповнені штатні одиниці.

Схожі новини

всі новини