Роботодавці спільно з Міносвіти працюватимуть над розвитком системи дуальної підготовки інженерних кадрів для реального сектору економіки Фото: ФРУ
15.02.2017

Роботодавці спільно з Міносвіти працюватимуть над розвитком системи дуальної підготовки інженерних кадрів для реального сектору економіки

КИЇВ, 15 лютого 2017 року. Роботодавці спільно з Міністерством освіти і науки України розроблять дорожню карту з розвитку системи дуальної підготовки інженерних кадрів для реального сектору економіки. Для цього буде створено відповідну робочу групу. Така домовленість була досягнута сьогодні, під час проведеного в Федерації роботодавців України круглого столу: "Система вищої дуальної освіти в Німеччині та її досвід для України".

Участь у заході взяли Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, перший заступник міністра Володимир Ковтунець, керівництво провідних вищих навчальних закладів України, які вже мають досвід впровадження дуальної форми навчання, німецькі експерти з організації дуальної вищої освіти, власники та керівники провідних українських підприємств.

"На своїх підприємствах ми гостро відчуваємо дефіцит кваліфікованих спеціалістів, і, зокрема, інженерних спеціальностей. Фактично, на сьогоднішній день, на підприємствах якими я керую, дефіцит таких кадрів складає 180 чоловік. На жаль, традиційні варіанти підготовки інженерних кадрів, не вирішують задач забезпечення кадрами високотехнологічного машинобудування. Тому ми апелювали до досвіду німецьких компаній і вони порекомендували звернути увагу на дуальну систему підготовки кадрів у Німеччині. Переваги такої системи для нас вже очевидні. Тому спільно із Національним технічним університетом КПІ ім. Сікорського ми домовляємося про проведення на базі наших підприємств експерименту з дуальної підготовки інженерних спеціальностей і просимо Міністерство освіти підтримати цю ініціативу", - сказав голова Наглядових рад компаній "Гідросила ГРУП" і "Ельворті ГРУП", голова правління Кіровоградського обласного об'єднання організацій роботодавців Павло Штутман. Він також запропонував Міністру освіти Лілії Гриневич створити спільну з роботодавцями робочу групу, яка напрацює дорожню карту з розвитку системи дуальної підготовки інженерних кадрів для реального сектору економіки.

У свою чергу Лілія Гриневич підтримала зазначену пропозицію і пообіцяла, що дана група буде створена.

"Це чудова пропозиція, від якої ми точно не можемо відмовитись. Ми також видамо наказ міністерства про підтримку запропонованого Павлом Штутманом спільного з НТУ КПІ експерименту", - сказала міністр.

У своєму виступі Лілія Гриневич акцентувала на тому, що на сьогоднішній день теоретичний компонент підготовки кваліфікованих кадрів значно переважає над практичним. "Тільки за рахунок співпраці з бізнесом можна вибудувати модель, коли належним чином буде організована практична підготовка майбутніх кадрів. І тут є безцінним досвід Німеччини, яка стала першопрохідцем у створенні моделі дуальної освіти, коли навчання відбувається паралельно з роботою. У Німеччині така модель успішно працює", - наголосила міністр.

Вона також розповіла, що вже кілька років Міносвіти співпрацює з німецькими колегами у системі професійно-технічної освіти і за частиною професій вже реалізуються елементи дуального навчання. При цьому, Лілія Гриневич підкреслила, що дуальне навчання є продуктом високої відповідальності бізнесу, який розуміє важливість свого персонального внеску у систему формування висококваліфікованих кадрів для країни. "На жаль, ми вимушені визнати, що в Україні не існує фіскальних стимулів для бізнесу, для того, щоб він брав активну участь у підготовці кадрів", - зазначила Міністр освіти і науки України.

Німецькі експерти презентували на круглому столі проект дуальної вищої освіти, що реалізовується у Німеччині. Спікер міської ради міста Ерфурт Райнхард Дуддек та представник комунального підприємства міста Ерфурт Удо Бауер поділилися з учасниками заходу досвідом організації дуальної системи навчання в Німеччині та участі у професійній підготовці німецьких підприємств.

Довідка.
Круглий стіл був проведений за ініціативи Федерації роботодавців України, Малої академії наук України та за сприяння європейського проекту Duale Ausbildung Dialog в рамках німецької програми "Східне партнерство".

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТОГАЛЕРЕЮ

Схожі новини

всі новини