Роботодавці підтримують рішення Уряду щодо лібералізації регуляторного середовища у сфері надрокористування
04.04.2018

Роботодавці підтримують рішення Уряду щодо лібералізації регуляторного середовища у сфері надрокористування

Менше зарегульованості – більше можливостей для розвитку бізнесу.
«Сьогодні на засіданні Уряду був зроблений черговий крок на шляху лібералізації регуляторного середовища у сфері користування надрами - схвалено зміни до постанов Кабміну № 594 і № 615. Федерація роботодавців брала активну участь у підготовці прийнятих Урядом змін. Тож ми, безумовно, вітаємо таке рішення», - зазначив Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов.
Прийняті зміни зокрема передбачають перехідний період для надрокористувачів при проведенні оцінки впливу на довкілля. Тобто надрокористувач повинен внести до Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає такій оцінці, до 18 червня 2018 року. Саму ж оцінку він зобов'язаний здійснити протягом 6 наступних місяців.
«Це дасть можливість суб'єктам господарювання не зупиняти процедури отримання спеціальних дозволів на користування надрами та після отримання відразу розпочати господарську діяльність, створити робочі місця і сплачувати податки» - каже Руслан Іллічов.

Прийняті зміни також передбачають скасування плати за продовження дії спецдозволів на користування надрами та плати за приріст запасів корисних копалин при продовженні дії спеціальних дозволів.
Встановлено чіткі терміни інформування надрокористувача про прийняте рішення стосовно надання чи продовження строку дії дозволу.
Федерація пропонує продовжити обговорення актуальних для надрокористувачів питань на засіданні профільного комітету ФРУ 12 квітня.
Нагадаємо, за наполягання роботодавців Уряд скасував переоцінку запасів корисних копалин кожні 5 років. Відповідна постанова опублікована на веб-сайті КМУ.