Рейдерські атаки на підприємства під виглядом діяльності «громадських організацій» Фото: socialpress.pl
07.12.2017

Рейдерські атаки на підприємства під виглядом діяльності «громадських організацій»

Під час засідання Кабінету Міністрів України генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов звернувся до голови Уряду Володимира Гройсмана з проханням взяти під особистий контроль ситуацію, що склалася навколо експортерів, на яких здійснюються рейдерські атаки під виглядом діяльності «громадських організацій».

До ФРУ звернулося 7 підприємств, які мають справу з подібним видом рейдерства.

Схема за якою працюють «кишенькові» ГО, доволі проста. Представники організації звертаються до підприємства з пропозицією зробити благодійний внесок на її кошт і якщо підприємство відмовляється – на нього здійснюється тиск. ГО добиваються внесення інформації в ЄРДР про те, що йде досудове розслідування пов'язане з діяльністю компанії та інформують про це державні служби країн-імпортерів та іноземних контрагентів експортерів.

В подібних ситуаціях у підприємців немає жодних механізмів захистити себе, оскільки рішення про блокування експорту приймають служби країни-імпортера.

«Показовою є ситуація з «Борщагівським хіміко-фармацевтичним заводом». Рейдери надіслали звернення до відповідних лікарських служб країн, де компанія виступає експортером про те, що підприємство є недобросовісним і проти нього навіть вже порушено кримінальне провадження. В результаті чого, В'єтнам заблокував імпорт ліків виробництва ПАТ «Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» на 30 діб», - розповів Руслан Іллічов.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман назвав дії ГО чистим шахрайством та доручив Міністерству юстиції, Міністерству внутрішніх справ та Департаменту захисту економіки Національної поліції України отримати повну інформацію про факти рейдерських атак на експортерів, а також забезпечити притягнення до відповідальності фізичних осіб, які стоять за цим.

Схожі новини

всі новини