Реагувати на кожний випадок форс-мажору окремим законом - безглуздо Фото: shutterstock.com
11.07.2017

Реагувати на кожний випадок форс-мажору окремим законом - безглуздо

10 липня, експерти Федерації роботодавців України взяли участь у круглому столі «Наймасштабніша кібератака на український бізнес: як захиститись», організованому ТПП України.

Під час заходу було озвучено останні дані наслідків кібератаки на мережі державних установ на приватних підприємств, що відбулася 27 червня. За словами Геннадія Дубка, заступника начальника департаменту кіберполіції Національної поліції України, Нацполіцією зареєстровано понад 1500 заяв фізичних та юридичних осіб. Понад 800 з них вже занесено в Єдиний держреестр досудових розслідувань, тобто відкрито кримінальні провадження за ознаками злочину, передбаченого ст. 361 Кримінального кодексу («Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку»). Дуже тривожними звістками є, по-перше, те, що левова частка зареєстрованих у Нацполіції заяв стосується саме підприємств приватного сектору. По-друге, кібератака може повторитися найближчим часом. За прогнозами фахівців з кібербезпеки, що їх було озвучено під час круглого столу, атаки будуть спрямовані, перш за все, на операційну систему Linux.

Тому експерт Федерації роботодавців України, заступник голови Комітету з питань захисту бізнесу та прав власності ВРУ Олег Вачаєв акцентував увагу на тому, що заходів, вжитих державою для подолання кібератаки 27 червня, недостатньо. З огляду на потенційні загрози не є панацеєю й схвалений Кабміном законопроект Мінфіну про внесення змін до Податкового кодексу, який містить пряму норму про незастосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, що були складені у період з 1 по 15 червня. Адже реагувати на кожний випадок форс-мажору окремим законом – безглуздо. Тому Федерація і звернулася до Президента, Верховної Ради і Прем'єр-міністра з пропозицією не чекати чергового лиха, а діяти на упередження.

Нагадаємо, Федерація роботодавців України пропонує:
- Внести до Податкового кодексу норму прямої дії про незастосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних у випадках, пов'язаних з кібератаками та іншими форс-мажорними обставинами, незалежно від часу їх виникнення.
- Внести до Податкового кодексу норму про делегування Кабінету Міністрів права приймати рішення про незастосування штрафних санкцій у випадках форс-мажору.
- Внести до законодавства норму про звільнення суб'єктів господарювання від будь-яких штрафів, пені тощо за порушення умов дотримання контрактних та інших зобов'язань, пов'язаних з виконанням договорів, що були викликані наслідками кібератаки.
Ці зміни до законодавства дозволять максимально мінімізувати витрати бізнесу під час форс-мажору та зруйнують численні бюрократичні перепони, з якими зіштовхнулися суб'єкти господарювання. Адже наразі бізнес змушений доводити державі, що нереєстрація звітної електронної документації та зрив договорів сталися не з їх вини.

Схожі новини

всі новини
 • Тестовий режим блокування накладних можуть повернути
  10.10.2017
  Законопроект про повернення тестового режиму блокування податкових накладних готовий до розгляду у Верховній Раді. Ухвалення законопроекту обумовлено необхідністю забезпечити виправлення недоліків впровадження системи призупинення реєстрації податкових...
 • Закон о кибербезопасности принят
  06.10.2017
  Направления и принципы госполитики в сфере кибербезопасности начнут внедрять после подписания Закона Президентом Установлены правовые и организационные основы обеспечения кибербезопасности Украины, а также направления и принципы...
 • Урядовий комітет схвалив законопроект про оподаткування виведеного капіталу
  04.10.2017
  Податок планується ввести замість податку на прибуток. Урядовий комітет схвалив законопроект про введення податку на виведений капітал.  Як повідомляється, введення цього податку планується замінити податок на прибуток....