Протиправні дії правоохоронців – у центрі уваги Федерації
11.04.2018

Протиправні дії правоохоронців – у центрі уваги Федерації

Як вже повідомлялося, на початку квітня відбулося організаційне засідання Міжвідомчої комісії з питань забезпечення дотримання правоохоронними органами прав та законних інтересів осіб. Комісію, яку очолює Прем’єр- міністр України Володимир Гройсман і до складу якої входить керівництво Федерації роботодавців України, створено, зокрема, з метою притягнення до відповідальності посадовців правоохоронних органів, яким допущено порушення прав та законних осіб, в тому числі підприємців. Згідно положення про Комісію, цей постійно діючий дорадчий орган Кабміну, який проводитиме засідання не рідше одного разу на місяць, аналізуватиме звернення і скарги щодо наявності ознак порушень з боку правоохоронців у кожному окремому випадку й прийматиме обов’язкові для розгляду рекомендації керівникам силових органів.

«Значення цієї Комісії важко переоцінити, - зауважує експерт Федерації Олег Вачаєв. – Закон №2213 від 16.11. 2017 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування», більш відомий як Закон «Маски-шоу стоп», не передбачає персональної відповідальності правоохоронців за порушення прав і законних інтересів суб’єктів господарювання під час проведення обшуків та інших слідчих дій. Наразі ініціативна група народних депутатів за сприяння ФРУ готує зміни до цього Закону. Але, враховуючи, неквапливість парламенту, сподіватися на швидкі покращення не варто. Тому, якщо взяти до уваги високій рівень представництва складу Комісії і розгляд нею конкретних кейсів, є всі шанси оперативно вказати на місце знахабнілим силовикам. Тут багато що буде залежати від самих підприємців, які повинні вказувати в своїх скаргах дійсно правдиву інформацію».

Зі свого боку ФРУ буде супроводжувати на засіданнях Комісії скарги підприємців на неправомірні дії (у тому числі бездіяльність) правоохоронців. Підкреслимо, що такі звернення вже надходять.

На засіданні Комісії затверджено форму скарги щодо порушень правоохоронними органами прав та законних інтересів осіб (додається), яку суб’єкти господарювання можуть заповнити у разі порушення правоохоронцями їх прав на ведення законної господарської діяльності.

Скарги у паперовому та електронному вигляді надсилати до ФРУ. Контакті особи – Наталія Гостєва, директор Департаменту дерегуляції підприємницької діяльності ФРУ, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , тел. (044) 251-70-21, Олег Вачаєв, заступник керівника Комітету з питань захисту бізнесу та прав власності ФРУ, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , тел. (044) 251-70-30.

Форма скарги щодо порушень правоохоронними органами прав та законних інтересів осіб.