Президія Ради ФРУ погодилася на підвищення тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом на 11,3% від поточного рівня Фото: ФРУ
12.10.2017

Президія Ради ФРУ погодилася на підвищення тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом на 11,3% від поточного рівня

Київ, 12 жовтня. За підсумками розширеного засідання Президії Ради ФРУ, із запрошенням керівників ПАТ «Укрзалізниця», переважною більшістю голосів членів Президії була прийнята постанова про погодження Федерації на підвищення тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом на 11,3% від поточного рівня. Як зазначив Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник, це є компромісне рішення.

З одного боку, цілком зрозуміло, що економічно обґрунтований розмір підвищення тарифів, який орієнтується на індекс цін товаровиробників, є вкрай важливим для збереження конкурентоспроможності продукції вітчизняних виробників на ринках збуту, динамічного розвитку державної монополії у сфері залізничного транспорту - ПАТ «Укрзалізниця» та наповнення Державного та місцевих бюджетів податковими надходженнями. З іншого боку, роботодавці вимагають від нового керівництва Укрзалізниці продовження політики відкритості й зміцнення розпочатого соціального діалогу.

Насамперед йдеться про гарантії погодження із бізнесом фінансового плану та інвестиційної програми ПАТ «Укрзалізниця», впровадження ефективних механізмів спільного контролю за виконанням погодженої із бізнесом інвестиційної програми, спільну розробку взаємоприйнятного механізму справедливого тарифоутворення на послуги ПАТ «Укрзалізниця» у майбутньому. Йдеться також про закупівлі рухомого складу для залізниці, продукції машинобудування, супутніх товарів та послуг ПАТ «Укрзалізниця», які мають відбуватися максимально прозоро та ефективно, у виробників з високим рівнем локалізації виробництва в Україні.

"Ми розуміємо, що погоджуючись на таке підвищення, бізнес, свого роду, інвестує в Укрзалізницю. А тому дуже важливо, щоб ці кошти були направлені на модернізацію рухомого складу, підвищення якості послуг та сервісу Укрзалізниці та удосконалення процедури держзакупівель", - наголосив Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник. У свою чергу, в.о. керівника ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов погодився з позицією роботодавців про спільну стратегічну співпрацю і контроль за цільовим використанням коштів.

Для реалізації зазначених цілей при ПАТ «Укрзалізниця» буде створений постійно діючий дорадчий орган, до складу якого необхідно включити представників вантажовласників та Федерації роботодавців України.

Президія Ради ФРУ також уповноважила Дмитра Олійника на підписання Меморандуму про порозуміння та співпрацю з питань діяльності ПАТ «Укрзалізниця».

Схожі новини

всі новини