Президія Ради ФРУ: Головне - захист національного виробника Фото: ФРУ
14.06.2017

Президія Ради ФРУ: Головне - захист національного виробника

Відбулося розширене засідання Президії Ради Федерації, на якому визначались головні пріоритети у діяльності Федерації на друге півріччя 2017 року.

Інформуючи про основні напрямки подальшої роботи, голова Ради ФРУ Дмитро Олійник акцентував увагу на завданнях по захисту інтересів національних товаровиробників, як у сферах фіскальної та регуляторної політики, так і у напрямку тарифної політики, додержання вимог антимонопольного законодавства та законодавства про працю, здійснення прозорих державних закупівель.

Під час жвавої, часом гострої дискусії член Президії, президент Спілки податкових консультантів України Леонід Рубаненко акцентував увагу на терміновому втручанні Федерації в ситуацію, що склалася з реєстрацією електронних податкових звітних документів. Згідно змін до Податкового кодексу, з 1 квітня 2017 року у тестовому режимі працює система моніторингу податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризиків. Незважаючи на це, фіскальні органи почали відмовляти платникам податків в реєстрації цих документів, а також призупиняти дію договорів про визнання електронної звітності, що практично паралізує діяльність підприємств. Тому цю незаконну практику треба негайно припиняти, а по закінченні так званого тестового режиму наполягти на внесенні до проекту відповідного наказу Мінфіну норми, згідно якої у реєстрації може бути відмовлено тільки за рішенням суду. Адже з 1 квітня цього року, згідно змін до Податкового кодексу, контролюючим органам заборонено в односторонньому порядку розривати електронні договори.

Загалом Федерація чимало зробила й ще багато зробить для українського бізнесу. Тому, що їй довіряють й бачать в нас своїх захисників. Саме так аргументували своє бажання приєднатися до Федерації керівники Організації роботодавців «Всеукраїнське об'єднання організацій роботодавців у галузі деревообробки» та Асоціації «Діджитал Україна». Ці об'єднання були прийняті в члени ФРУ одноголосно.

Президія також заслухала звіт про роботу голови Комітету з питань розвитку промисловості, державних закупівель та співпраці з державним сектором економіки Віталія Немілостивого. Серед першочергових пріоритетів на друге півріччя 2017 року лідер Комітету визначив необхідність ініціювання Федерацією та участі у розробці закону «Про промисловість», адже такий важливий закон й досі відсутній в Україні. Також потребує внесень змін закон «Про державні закупівлі». Вже сьогодні, 14 червня, відбудеться засідання Національного комітету з розвитку промисловості при Кабміні, під головуванням Віце-прем'єр-міністра-Міністра економрозвитку Степана Кубіва, де це питання буде підійматися Головою Ради ФРУ Дмитром Олійником та лідером Комітету ФРУ з питань розвитку промисловості Віталієм Немілостивим.

Крім того, відбулися зміни у керівництві одного із комітетів Федерації. Так головою Комітету з питань захисту бізнесу та прав власності був обраний Олександр Мельниченко – відомий в Україні правник, колишній голова Антимонопольного комітету України.

Схожі новини

всі новини