Повноцінно запрацював новий безкоштовний аудит для роботодавців в сфері законодавства про працю
14.05.2018

Повноцінно запрацював новий безкоштовний аудит для роботодавців в сфері законодавства про працю

В Україні повноцінно запрацював безкоштовний сервіс для роботодавців в сфері законодавства про працю. Його сутність полягає в тому, що за письмовою заявою роботодавця інспектори праці можуть проаналізувати стан дотримання профільного законодавства на підприємстві та надати рекомендації щодо його застосування. Важливо підкреслити, що у цьому разі не складається розпорядчого документу, а лише довідка; за виявлені порушення заходи реагування (насамперед у вигляді штрафних санкцій) не застосовуються.

Крім того,аби запобігти порушенням законодавства про працю роботодавці можуть ініціювати проведення інспекторами праці регулярних інформаційно-роз’яснювальних кампаній.

Ці сервіси передбачені Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою Кабміну № 295 від  26 квітня 2017 р. На етапі розробки цього акту ФРУ наполягала  саме на впровадженні  таких  послуг. «Безкоштовний аудит від держави - важливий елемент формування нової ідеології у сфері контролю, яка полягає у переході від каральних до сервісних функцій», - підкреслює Наталя Гостєва, директор департаменту дерегуляції підприємницької діяльності ФРУ.

Незважаючи на деякі процедурні складнощі, які, до речі, наразі подолано, нові сервіси вже користується попитом у підприємців. За інформацією Держпраці, з початку рокунадійшло 119 письмових звернень роботодавців щодо проведення державними інспекторами праці аналізу дотримання законодавства про працю, за результатами розгляду яких складено 116 довідок. А понад 4,8 тис. роботодавців та їхніх працівників отримали роз’яснення  щодонайбільш ефективних способів дотримання профільного законодавства. Тому Федерація закликає підприємців частіше звертатися за безкоштовними послугами до територіальних управлінь Держпраці або до відповідних структур в органах місцевого самоврядування (де вони існують).

Також ФРУ закликає організації роботодавців та їх об’єднання активніше користуватися правом брати участь у звичайних  інспекційних відвідуваннях підприємств інспекторами праці (за умови згоди керівника суб’єкта господарювання або іншої уповноваженої посадової особи)  з метою представництва і захисту інтересів своїх членів. Таке право теж передбачено вищезгаданим Порядком.