Потужний прорив у сфері митного законодавства – ВР прийняла Закон, який вдосконалює роботу «єдиного вікна» на митниці
05.07.2018

Потужний прорив у сфері митного законодавства – ВР прийняла Закон, який вдосконалює роботу «єдиного вікна» на митниці

Федерація роботодавців вітає авторів та ініціаторів законопроекту і всю українську бізнес-спільноту з прийняттям Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо впровадження механізму «єдиного вікна» і оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України» (проект № 7010).

Народні депутати підтримали законопроект у другому читанні та в цілому на ранковому засіданні Верховної Ради 5 липня.

За прийняття відповідного законопроекту №7010 проголосували 254 народні обранці.

Новий Закон передбачає скорочення витрат часу бізнесу на оформлення товарів за рахунок одноразового подання підприємством уніфікованого набору відомостей у електронному вигляді через «єдине вікно» на митниці. З моменту прийняття у 2012 році Митного кодексу України, цей Закон фактично є першим великим, глибоким та системним документом у галузі митної справи.

Експерти зазначають, що це - потужний прорив у сфері митного законодавства та спрощення процедур за останні роки.

Федерація роботодавців України була одним із ініціаторів розробки законопроекту, оскільки проблема організації належного рівня взаємодії підприємств реального сектору економіки з державними органами потребувала негайного вирішення на законодавчому рівні з метою дієвого спрощення умов здійснення експортно-імпортних операцій українськими виробниками, і саме механізм «єдиного вікна» у світовій практиці надає можливість вирішити це питання.

Для вирішення цієї проблеми Федерація роботодавців України делегувала заступника директора Департаменту економічної політики Ігоря Муратова, висококваліфікованого фахівця у галузі митної справи з багаторічним досвідом, який увійшов до складу авторського колективу законопроекту.

Метою законопроекту є створення належної законодавчої бази для впровадження і функціонування механізму "єдиного вікна" намитниці, що є ключовим фактором для поліпшення умов ведення зовнішньоекономічної діяльності в Україні, зменшення часу, необхідного для здійснення експортно-імпортних операцій, поліпшення інвестиційної привабливості України, а також підвищення інституційної спроможності державних органів щодо здійснення контролю за міжнародною торгівлею.

Закон створює систему, за якої до «єдиного вікна» підтягуються всі дозвільні документи, необхідні для експортно-імпортних операцій. Вони почнуть передаватися в електронному вигляді до державного інформаційний веб-порталу «Єдине вікно для міжнародної торгівлі», створений в інформаційно-телекомунікаційній системі митниці.

Прийнятий закон дає можливість розпочати перехід до автоматичного оформлення митних декларацій, що реально виключить можливість корупції у цьому процесі. Це є впровадженням кращих практик, саме таким шляхом ідуть сьогодні усі розвинені країни світу. 

 

Схожі новини

всі новини