Підтримуючи Закон про подолання наслідків кібератаки, Федерація виступає за остаточне розв’язання проблеми Фото:depositphotos.com
14.07.2017

Підтримуючи Закон про подолання наслідків кібератаки, Федерація виступає за остаточне розв’язання проблеми

Верховна Рада прийняла Закон "Про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (щодо незастосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових та акцизних накладних унаслідок несанкціонованого втручання у роботу комп'ютерних мереж платників податків").

Законом платники податків звільняються від штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, розрахунків коригувань, складених у період з 1 по 30 червня 2017 року у Єдиному державному реєстрі податкових накладних, а також акцизних накладних, розрахунків коригувань, складених в той же період у Єдиному державному реєстрі акцизних накладних. Платникам податків надано можливість зареєструвати такі податкові та акцизні накладні до 31 липня 2017 року.

Згідно із Законом, штрафні санкції у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу, передбачені п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу, не застосовуватимуться до узгоджених сум грошових зобов'язань із граничним строком сплати 30 червня 2017 року. Законом також передбачено, що тимчасово, до 31 грудня 2017 року, у разі неможливості проведення перевірки платника податків, у зв'язку з втратою та/або пошкодженням інформації унаслідок несанкціонованого втручання у роботу комп'ютерних мереж платника податків, терміни проведення таких перевірок переносяться контролюючим органом до дати відновлення такої інформації, але не пізніше 31 грудня 2017 року.

Федерація роботодавців України підтримує прийнятий Закон, оскільки, на відміну від законопроекту, розробленого Мінфіном, він містить більш змістовні й подовжені у часі заходи, спрямовані на захист платників податків, які постраждали внаслідок кібератаки. Водночас, з огляду на потенційні загрози нових кібератак, Федерація вважає, що і ухвалений 13 липня парламентом Закон, не є панацеєю. Адже необхідно не реагувати на кожний випадок форс-мажору окремим законом, а заздалегідь забезпечити мінімізацію наслідків майбутніх кібератак.

Тому минулого тижня Федерація звернулася до Президента, Верховної Ради і Прем'єр-міністра з пропозицією діяти на упередження. Нагадаємо, Федерація роботодавців України пропонує:
- Внести до Податкового кодексу норму прямої дії про незастосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних у випадках, пов'язаних з кібератаками та іншими форс-мажорними обставинами, незалежно від часу їх виникнення.
- Внести до Податкового кодексу норму про делегування Кабінету Міністрів права приймати рішення про незастосування штрафних санкцій у випадках форс-мажору.
- Внести до законодавства норму про звільнення суб'єктів господарювання від будь-яких штрафів, пені тощо за порушення умов дотримання контрактних та інших зобов'язань, пов'язаних з виконанням договорів, що були викликані наслідками кібератаки.

Схожі новини

всі новини
 • Тестовий режим блокування накладних можуть повернути
  10.10.2017
  Законопроект про повернення тестового режиму блокування податкових накладних готовий до розгляду у Верховній Раді. Ухвалення законопроекту обумовлено необхідністю забезпечити виправлення недоліків впровадження системи призупинення реєстрації податкових...
 • Закон о кибербезопасности принят
  06.10.2017
  Направления и принципы госполитики в сфере кибербезопасности начнут внедрять после подписания Закона Президентом Установлены правовые и организационные основы обеспечения кибербезопасности Украины, а также направления и принципы...
 • Урядовий комітет схвалив законопроект про оподаткування виведеного капіталу
  04.10.2017
  Податок планується ввести замість податку на прибуток. Урядовий комітет схвалив законопроект про введення податку на виведений капітал.  Як повідомляється, введення цього податку планується замінити податок на прибуток....