Основним трендом для України має стати перехід від експорту робочої сили до експорту високотехнологічних товарів: Голова ФРУ Дмитро Олійник на форумі Level Up Ukraine 2017 Фото: ФРУ
15.11.2017

Основним трендом для України має стати перехід від експорту робочої сили до експорту високотехнологічних товарів: Голова ФРУ Дмитро Олійник на форумі Level Up Ukraine 2017

КИЇВ, 15 листопада 2017 року. Основним трендом на найближчі роки для України має стати перехід від експорту робочої сили до експорту високотехнологічних товарів та побудови конкурентоспроможної економіки. Таким був ключовий меседж, з якого почав свій виступ Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник на бізнес-форумі Level Up Ukraine 2017.

Серед основних тем для обговорення на форумі: які зміни чекають бізнес в українському і міжнародному податковому полі; чи є у бізнесу шанс бути ефективним в умовах турбулентності; куди рухається капітал - приватний та інвестиційний; як змінюються правила, що впливають на його рух, і як бізнесу реагувати на ці зміни; пошук активів для інвестування і стартапи в пошуках інвестора; ринок майбутнього: яким він буде і до чого готуватися вже зараз.

У фокусі виступу лідера ФРУ – стимули, які дозволять Україні позбутися статусу експортера робочої сили та сировини, а також сприятимуть зміні інвестиційних настроїв на позитивні.

"На території України проживало більше 50 млн людей. Але сьогодні залишилось менше 40 млн., так як більше 4 млн тільки зареєстрованих українців живе і працює закордоном. Як повернути українців додому і зайняти додаткові 6-8 млн працездатного населення?", - звернувся із запитанням до учасників форуму Голова Ради ФРУ. Після чого відповів, що для того аби Україна перестала бути експортером робочої сили та перетворилася на експортера високотехнологічної продукції потрібні, перш за все, стимули для залучення інвестицій.

"Мають працювати податкові стимули. Вони можуть базуватися на прийнятті напрацьованого ФРУ пакету законопроектів про Спеціальний режим інвестиційної та інноваційної діяльності на території України. Як варіант - на прийнятті альтернативного пакету податкових стимулів. Наприклад, на базі податку на виведений капітал, чи на базі прийняття ліберального Податкового кодексу. Це не принципово", - сказав Дмитро Олійник. Головне, додав він, що умови оподаткування капітальних інвестицій повинні бути привабливішими ніж у наших країн-сусідів. За його словами, слід також відмовитись від постійних змін до податкового законодавства. За висновками нещодавно проведеного опитування Міжнародної організації праці саме від цього бізнес втомився найбільше.

Голова Ради ФРУ також зазначив, що слід прийняти та активно застосовувати ще низку стимулів, які використовують сусіди України. Серед них він назвав – створення експортних переробних зон, індустріальних і технологічних парків. "Приміром створення експортних переробних зон дозволить у досить стислі терміни наростити експорт щонайменше на 50%. А створення індустріальних і технологічних парків забезпечить зростання промисловості на рівні щонайменше 10% на рік", - пояснив Дмитро Олійник. При цьому, він наголосив, що зростання буде базуватися на розвитку власних високих технологій.

Говорячи про високотехнологічний експорт, Голова Ради ФРУ наголосив на важливості додаткової підтримки високотехнологічного експорту. – "Замість «імпорту» кредитів та «експорту» робочої сили, потребує підтримки несировинний експорт, збільшення якого має сприяти збільшенню високооплачуваних робочих місць та внутрішнього попиту", - сказав Дмитро Олійник. Одним з інструментів для реалізації він назвав створення та ефективне функціонування Державного експортно-кредитного агентства.

Резюмуючи свій виступ, Голова Ради ФРУ озвучив основну причину, що має визначальний вплив на поширення тіні в економіці – це нав'язані державою "правила гри". Такий висновок був зроблених в результаті опитування двох тисяч роботодавців по всій Україні, що було проведено Міжнародною організацією праці спільно із Федерацією роботодавців України літом 2017 року.

Схожі новини

всі новини