Новий поштовх для української економіки за рахунок поглиблення оборонно-промислових коопераційних зв’язків з країнами ЄС і НАТО Фото:www.havasspress.com
04.08.2017

Новий поштовх для української економіки за рахунок поглиблення оборонно-промислових коопераційних зв’язків з країнами ЄС і НАТО

Федерація роботодавців України звернулася до першого віце-прем'єр-міністра-міністра економіки Степана Кубіва у зв'язку з розглядом урядом проекту урядової постанови «Про припинення дії Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про порядок взаємних поставок озброєння і військової техніки, комплектуючих виробів і запасних частин, організації ремонту та надання послуг військового призначення».

В Федерації вважають, що нині гостро постала проблема експортної орієнтованості та залежності вітчизняного оборонно-промислового комплексу від продукції підприємств Російської Федерації, який не може виконувати зовнішньоекономічні контракти з підприємствами РФ у форматі міжнародних угод. Крім того, через згортання Росією високотехнологічної кооперації з Україною кількість сегментів ОПК, де Україна була лідером або ключовим гравцем, поступово зменшувалася. Якщо в 1990-х роках ними були проектування та створення ракетно-космічної техніки, конструювання та випуск авіаційної техніки, створення та виробництво систем радіолокації, оптико-електронної розвідки, гідролокації, систем захисту від високоточної зброї, то на початку ХХІ сторіччя у нас фактично лишилося лише два напрями: ракетно-космічний та авіаційний.

Тому, на думку профільних експертів ФРУ, припинення коопераційних зв'язків з РФ у сфері військово-технічного співробітництва відкриває нові можливості для побудови оборонно-промислових коопераційних зв'язків з партнерами – країнами ЄС та НАТО, а також отримання нових ринків збуту продукції військового призначення та подвійного використання. В ситуації, що склалася, українським підприємствам ОПК необхідно зосередити увагу на диверсифікації ринків збуту їхньої продукції, зокрема, завдяки укладенню прямих контрактів з країнами-реципієнтами (третіми країнами), оминаючи оборонно-промисловий комплекс РФ. Модернізацію підприємств ОПК потрібно проводити шляхом залучення іноземних інвестицій, передусім, із країн – членів ЄС та НАТО, спільного виконання пріоритетних науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, закупівлі критичних технологій і виробництва, а також підготовки професійних кадрів. Між іншим, це надасть нового поштовху вітчизняній економіці.

«Для України вже давно доречно було обрати курс на подолання залежності від РФ у сфері військово-технічного співробітництва, передусім шляхом диверсифікації постачань озброєння та військової техніки, а також розвитку багатосторонніх проектів з оборонними компаніями західних держав, - вважає директор департаменту промислової політики ФРУ Микола Кончиць. - Враховуючи гнучкість торговельної політики західних постачальників, їхню готовність йти на офсетні контракти, лізинг, кредитування чи можливості переносу виробництва на територію країни-імпортера, Україна за умов розширення державного оборонного замовлення протягом наступних 5–7 років буде здатна здійснити переозброєння Збройних Сил сучасними видами ОВТ та збільшити їхній експорт».

Схожі новини

всі новини