Нові підходи до профосвіти з урахуванням потреб ринку праці Фото:shutterstock.com
17.07.2017

Нові підходи до профосвіти з урахуванням потреб ринку праці

За підтримки Федерації роботодавців України, Міністерства освіти і науки, Міністерства соціальної політики та Європейського фонду освіти у Києві відбувся другий тематичний семінар, присвячений питанням розробки та використання професійних, освітніх стандартів та стандартів оцінювання за компетентнісним підходом. Під час заходу були представлені робочі матеріали проектів макетів і типових методичних рекомендацій з розроблення відповідних стандартів.

Учасники семінару відзначили, що новий підхід до професійної освіти повинен передбачати , зокрема, створення на основі нових стандартів модульних освітянських програм. Упровадження професійних стандартів дозволить також переглянути існуючу систему кваліфікаційних розрядів.

Було досягнуто загального розуміння, що при розробці стандартів і програм професійної освіти необхідно дотримуватися єдиної логіки: аналіз ринку праці - професійний стандарт - стандарт оцінювання (кваліфікаційний стандарт) - стандарт професійної освіти - навчальна програма.

Підсумки семінару коментує один з його організаторів, директор департаменту розвитку трудового потенціалу та корпоративної відповідальності ФРУ Анатолій Гармаш.

"Міжвідомчій робочій групі з питань розроблення та впровадження Національної рамки кваліфікацій було рекомендовано створити три робочі групи зі створення методології розроблення професійних стандартів, стандартів професійної освіти та стандартів оцінювання. Планується, що кожна група надасть: до 1 вересня - проект макета і методики розроблення професійних стандартів для подальшої її апробації на пілотних професіях (токар, маляр, кухар); до 15 жовтня - проект макета і методики розроблення стандартів професійної освіти, а до 15 грудня - проведе апробацію використання методики розроблення професійних стандартів та стандартів професійної освіти", - поділився планами в роботі на найближче майбутнє профільний експерт ФРУ.

ПРЕЗЕНТАЦІЇ З СЕМІНАРУ
Новій підхід до стандартів і навчальних програм професійної освіти в Україні

Зауваження та пропозиції з приводу проектів методик з розробки професійних стандартів і стандартів професійної освіти

Державні стандарти професійної освіти на основі компентентнісного підходу

Робочі матеріали до проекту Макету професійного стандарту та Методики з розроблення професійних стандартів

Приклад проектування кваліфікації

Схожі новини

всі новини