Національні об’єднання бізнесу затвердили єдині пріоритети у промисловій, економічній та соціально-трудовій сферах на 2017 рік Фото: ФРУ
09.03.2017

Національні об’єднання бізнесу затвердили єдині пріоритети у промисловій, економічній та соціально-трудовій сферах на 2017 рік

КИЇВ, 9 березня 2017 року. Сьогодні на засіданні Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні (СПО роботодавців) були затверджені єдині для бізнесової спільноти пріоритети у промисловій, економічній та соціально-трудовій сферах.

СПО роботодавців є лідером ділової думки України. Це вищий представницький орган всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців на національному рівні. Основна задача – представляти консолідовану думку національного бізнесу під час реалізації державної політики у соціально-трудовій та економічній сферах.

Серед цьогорічних базових пріоритетів, що знаходяться в епіцентрі уваги бізнесу ті, що стосуються фіскальної політики, сфери дерегуляції, експортно-імпортних операцій, торгівлі з ЄС, тарифної політики, державних закупівель, банківської та грошово-кредитної політики, соціально-трудових відносин, кадрового потенціалу для промисловості, а також ті пріоритети, які підприємства різних галузей економіки визначають як найбільш актуальні.

Пропозиції організацій роботодавців до пріоритетів на 2017 рік будуть доопрацьовані до 20 березня, після чого СПО роботодавців затвердить їх разом із конкретним планом дій. Орієнтуючись на зазначені пріоритети, СПО роботодавців лобіюватиме актуальні та важливі питання для розвитку економіки, і, промисловості зокрема, на найвищому національному рівні перед органами влади.

На засіданні також обговорювались організаційні засади роботи і персональний склад СПО роботодавців, представництво роботодавців в органах соціального діалогу – зокрема, у фондах соціального страхування та у Національній тристоронній соціально-економічній раді. Обрано заступників голови СПО роботодавців – голову Федерації металургів України Сергія Біленького тазаступника голови ООРУ Костянтина Марчука.

Крім того, делеговано представника від сторони роботодавців до складу тристоронньої делегації України (крім роботодавців делегуються ще представники від двох сторін – урядової та національної сторони профспілок) для участі у 106-й сесії Міжнародної конференції праці, що проходитиме у м. Женева (Швейцарія) з 5 по 16 червня. Цьогоріч українських роботодавців на такому поважному міжнародному заході представлятиме Анатолій Кінах - перший заступник голови СПО роботодавців, голова Об'єднання організації роботодавців України.

Нагадаємо, 24 лютого була ухвалена нова Угода про Спільний представницький орган сторони роботодавців на національному рівні, яка підсумувала процес формування об'єднаного голосу бізнесу як потужної сторони соціального діалогу. Перезавантаження СПО передбачило ліквідацію президії як монопольного органу, можливість усіх об'єднань бізнесу, які підтвердили свою репрезентативність, приєднатися до Угоди та брати участь у роботі СПО роботодавців. Угоду підтримали усі об'єднання роботодавців національного рівня. Крім того, організації, що не підтвердили репрезентативність, можуть брати участь в роботі органу із правом дорадчого голосу. Угоду підтримали усі об'єднання роботодавців національного рівня.

Головою СПО роботодавців було обрано Дмитра Олійника - голову Федерації роботодавців України - найбільш репрезентативного об'єднання роботодавців в Україні. Його першим заступником обрано Анатолія Кінаха - голову Об'єднання організації роботодавців України.

Схожі новини

всі новини