Наполягаємо на негайному припиненні протиправних дій з боку посадових осіб МЕРТ, що знищують підприємство “Брацлав” Фото: dairymaster.com
06.03.2017

Наполягаємо на негайному припиненні протиправних дій з боку посадових осіб МЕРТ, що знищують підприємство “Брацлав”

Відповідне звернення керівництво Федерації роботодавців України направило першому Віце-прем'єр-міністру-Міністру економічного розвитку Степану Кубіву.

"Брацлав" - єдине в Україні підприємство, яке займається науковими дослідженнями, розробкою, конструюванням, виготовленням, монтажем та обслуговуванням доїльного обладнання для тваринницьких ферм.

Протягом 2008-2009 років це підприємство на замовлення Міністерства промислової політики України виконало роботи по створенню дослідно-конструкторських зразків сільськогосподарської техніки загальною вартістю 9,9 млн грн. За виконані роботи Мінпромполітики частково розрахувалося з підприємством. Разом із тим 2,8 млн. грн. так і залишились не оплаченими.

Починаючи з 2010 року підприємство неодноразово зверталося до відомства, його правонаступників та інших органів центральної виконавчої влади з проханням вирішити питання і погасити заборгованість у будь-який прийнятний для держави спосіб. Проте, упродовж шести років результату не було. За цей час замовник пройшов декілька послідовних реорганізацій, у процесі яких майже тримільйонний борг Мінпромполітики був переданий Мінекономрозвитку.

Відсутність реальних кроків до погашення бюджетної заборгованості за виконані науково-дослідні роботи змусила підприємство "Брацлав" звернутися до господарського суду з позовом до Мінекономрозвитку, як правонаступника Мінпромполітики, про погашення заборгованості. Позов було задоволено та стягнуто з МЕРТ на користь "Брацлава" 2,8 млн грн. Разом із тим через півроку після набуття рішенням суду законної сили, Вищий господарський суд України поновив Мінекономрозвитку строк звернення до суду з касаційною скаргою і направив справу на новий розгляд для вирішення питання щодо строку позовної давності.

Після отримання зазначеного рішення, посадові особи Мінекономрозвитку вдалися до відвертого знищення виробничого підприємства. Через суд посадові особи міністерства домоглися того, що на сьогодні накладено арешт на все нерухоме та рухоме майно підприємства, включаючи продукцію на складах. Також накладено арешти на всі рахунки підприємства, включаючи рахунки по адмініструванню ПДВ, сплаті податкових та інших платежів до бюджету, виплати заробітної плати та соціальних виплат. Тим самим, роботу підприємства повністю заблоковано.

За останні 2 тижні ТДВ "Брацлав" не змогло сплатити за електроенергію, що найближчим часом призведе до припинення її постачання. Не може підприємство і виплатити заробітну плату та сплатити бюджетні платежі. Зрозуміло, що це спричинить застосування до підприємства значних штрафних санкцій.

Федерація звернулася до Степана Кубіва з проханням терміново втрутитися в ситуацію, що загрожує знищенням виробничого підприємства.

Схожі новини

всі новини