На звернення ФРУ керівництво Уряду доручило ряду міністерств та відомств опрацювати важливі для вітчизняних фармвиробників питання Фото: www.bigstockphoto.com
28.11.2017

На звернення ФРУ керівництво Уряду доручило ряду міністерств та відомств опрацювати важливі для вітчизняних фармвиробників питання

Опрацювати питання використання нульової ставки акцизного збору на спирт етиловий, що використовується для виробництва ліків, а також перегляду квот на цю складову для вітчизняних фармацевтичних підприємств. Про це йдеться у дорученні першого віце-прем'єр-міністра-Міністра економрозвитку Степана Кубіва до Мінохорониздоров'я, Мінфіну, Мінекономрозвитку, Держлікслужби та ДФС.

Відповідне доручення є реакцією вищого керівництва Уряду на звернення експертів Федерації роботодавців України під час засідання економічного урядового комітету.

ПРОБЛЕМА 1. Використання нульової ставки акцизного збору на спирт етиловий, що використовується для виробництва ліків
Головне управління ДФС в м. Києві безпідставно прийняло рішення щодо поширення нульової ставки акцизного податку на ті лікарські засоби, що реалізуються для внутрішнього ринку. Натомість, пропонується оподатковувати акцизним податком на загальних підставах спирт, що використовується для виробництва ліків на експорт. Така позиція фіскальної служби призведе до зростання цін на ліки, які експортуються у середньому на 25-30% – наголошують в ФРУ і додають, що жодна країна ЄС взагалі не встановлює будь-якої ставки акцизного податку чи збору на спирт етиловий, що використовується при виробництві лікарських засобів. В усьому світі прийнято єдину нульову ставку.

Для врегулювання зазначеної проблеми, фармацевтичні підприємства розробили відповідний проект урядової постанови і передали його на розгляд до МОЗ. Проте, під час опрацювання міністерством з редакції проекту постанови була вилучена важлива норма, що була напрацьована бізнесом спільно з фахівцями Мінфіну. Ну а далі, даний проект постанови без вищезазначеної норми було направлено МОЗ-ом до Мінекономрозвитку.

Тому під час засідання урядового комітету експерти ФРУ звернулися до Степана Кубіва з проханням сприяти врегулюванню питання використання нульової ставки акцизного збору на спирт етиловий для виробництва ліків, що експортуються.


ПРОБЛЕМА 2. Перегляд квот на спирт етиловий для вітчизняних фармацевтичних підприємств

До ФРУ надходять звернення фармацевтичних підприємств, що свідчать про непрозорі та незрозумілі дії Мінохорони здоров'я щодо розподілу та збільшення квоти на використання спирту етилового для вітчизняних виробників лікарських засобів.

Один із яскравих прикладів. Фармацевтична фабрика «Віола» є виробником 102 лікарських засобів традиційної номенклатури, 39 з яких містять у своєму складі спирт етиловий. Завдяки розширенню номенклатури у 2018 році підприємство планує збільшити випуск лікарських засобів ще на п'ять препаратів, при виробництві яких використовується етиловий спирт і які на сьогодні знаходяться на кінцевій стадії державної реєстрації. У зв'язку із цим, перед підприємством гостро постало питання щодо збільшення квот на отримання етилового спирту за ставкою акцизного податку в розмірі 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту етилового. Натомість, квота на отримання цим підприємством необхідного для виробництва лікарських засобів спирту етилового буде взагалі виключена з проекту відповідної урядової постанови.

Подібна ситуація вимальовується ще для деяких українських фармацевтичних компаній. Така безпідставна заборона відпуску спирту етилового призведе до необхідності споживачів ліків переорієнтуватись на імпортні аналоги, які є у 4-5 разів дорожчими за вітчизняну продукцію. Разом із тим, відсутність достатньої кількості спирту етилового, який є сировиною для виготовлення лікарських засобів, призведе до зупинки підприємств.

Тому керівництво ФРУ звернулося до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням, доручити переглянути проекти рішень щодо збільшення квот на спирт етиловий для вітчизняних фармацевтичних підприємств, забезпечивши максимум можливостей для їх розвитку та для можливості придбання споживачами конкурентоздатної продукції українського виробництва.

Схожі новини

всі новини