Мінус 102 регуляторних бар’єри для бізнесу. З них 7 скасовано урядом за наполяганням ФРУ Фото: mystown.com
14.03.2017

Мінус 102 регуляторних бар’єри для бізнесу. З них 7 скасовано урядом за наполяганням ФРУ

10 березня Кабінет Міністрів України прийняв рішення про скасування 102 наказів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, що встановлювали регуляторні бар'єри для бізнесу. З них 7 були скасовані урядом завдяки активній позиції Федерації роботодавців України.

Так, свого часу, уряд доручив всім міністерствам, іншим ЦОВВ здійснити інвентаризацію своїх наказів на предмет наявності в них регуляторних бар'єрів, що заважають бізнесу вести законну господарську діяльність. Результатом такої інвентаризації, проведеної експертами Федерації спільно з членськими об'єднаннями ФРУ, були виявлені підзаконні акти, які чинять негативний вплив на бізнес. Свої пропозиції про скасування цих регуляцій Федерація надала Міністерству юстиції.

Зокрема, скасовані накази центральних органів виконавчої влади, які передбачали необхідність отримання:
- дозволу перед пуском у роботу вантажопідіймальних кранів і машин;
- дозволу на початок (продовження) експлуатацію навантажувача, у тому числі виготовленого за кордоном;
- погодження місць та періодичності відбору стічних вод підприємства з Водоконалом;
- погодження з державними управліннями Мінекоресурсів конкретних місць та періодичність відбору проб;
- погодження з ДСНС України програми навчання посадових осіб з пожежної безпеки підприємства;
- щорічне погодження графіків проведення спеціальних об'єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту з виконавчими органами міських (районних у місті) рад, районними (міськими) державними адміністраціями та територіальними органами ДСНС України.

Крім того, скасовано наказ МНС «Про затвердження Інструкції про порядок та умови застосування органами державного пожежного нагляду запобіжних заходів» від 21.10.2004р. №130. Зазначений наказ з прийняттям Кодексу цивільного захисту України та втратою чинності ЗУ «Про пожежну безпеку» не мав взагалі застосовуватись. Натомість, наказ був підставою, яку ДСНС України використовувала як обґрунтування способу виконання рішення адміністративного суду про повне або часткове зупинення роботи підприємства шляхом відключення від джерел електроживлення підприємств або опечатування вхідних дверей.

Як зазначають в Федерації роботодавців України, зі скасуванням вказаного наказу, ліквідовано підґрунтя для існування значної частини корупційних чинників. Зокрема, мова йде про поширену практику фактичного спонукання бізнесу на досягнення домовленостей про здійснення неформального супроводу господарської діяльності з боку посадових осіб органів ДСНС.

Схожі новини

всі новини