Мін’юст зареєстрував постійно діючий третейський суд при Федерації Фото:http://forbes.net.ua
06.02.2018

Мін’юст зареєстрував постійно діючий третейський суд при Федерації

Головне територіальне управління юстиції Мін'юсту по м. Києву зареєструвало Положення про постійно діючий третейський суд при ФРУ та видало йому Свідоцтво про держреєстрацію. Таким чином недержавний незалежний орган, утворений відповідно до Закону України «Про третейські суди», повністю легалізовано і він готовий до роботи.

Варто нагадати, що на початку жовтня 2017 року Президія Ради Федерації роботодавців України затвердила постійно діючий третейський суд при ФРУ у складі 16 суддів. За пропозиціями членських організацій до складу суду увійшли висококваліфіковані юристи, які мають великий досвід у застосуванні цивільного, господарського, податкового, адміністративного законодавства в господарських, адміністративних судах та судах загальної юрисдикції. Головою постійно діючого третейського суду обрано Василя Співака, кандидата юридичних наук, заслуженого юриста України, суддю Вищого адміністративного суду України у відставці.

Утворення постійно діючого третейського суду при ФРУ як організації по забезпеченню представництва і захисту прав та законних інтересів роботодавців в економічній, соціальній сферах є необхідним інструментом у вирішенні спорів, які виникають із господарських правовідносин. Він дозволяє забезпечити оперативність розгляду спорів, оскільки апеляційне та касаційного оскарження рішення суду не передбачено. Сторони мають можливість сторін самостійно формувати склад третейського суду в залежності від спеціалізації суддів. Під час розгляду справ передбачена можливість врегулювання спорів мировими угодами та іншими процесуальними шляхами.

Схожі новини

всі новини