Ключовий пріоритет СПО роботодавців – захист українського виробника
13.06.2018

Ключовий пріоритет СПО роботодавців – захист українського виробника

У ФРУ відбулося чергове засідання Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні. У засіданні взяли участь Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова та Міністр соціальної політики Андрій Рева.

Відкриваючи засідання Голова СПО роботодавців Дмитро Олійник зазначив, що роботодавці активно працювали та відстоювали свою позицію з багатьох питань у Верховній Раді та Уряді. У активі СПО - 21 засідання Уряду, 40 засідань урядових комітетів та 108 засідань органів тристороннього соціально-економічного діалогу.

«Багато уваги було приділено опрацюванню законодавчих актів. Адже останнім часом робота Уряду та Верховної Ради у цій сфері дуже активізувалась і наша робота у цьому напрямку потребує великих знань та досвіду для того, щоб проаналізувати ключові документи та включити до них правильну позицію, яка дозволить захистити інтереси бізнесу», - підкреслив Дмитро Олійник.

Один із ключових напрямків роботи СПО - підтримка вітчизняного виробника. Зроблено за півроку чимало. Дмитро Олійник навів приклади роботи СПО у напрямку формування промислової політики, системних підходів до змін у публічних закупівлях, полегшення торгівлі шляхом розробки законодавства та запровадження «єдиного вікна», врегулювання питань відкритої конкуренції на ринках так званих державних монополій.

«Однак інструменти захисту є результативними лише коли вони є частиною загальної системи державної політики, вони потребують ефективного державного апарату, здатного на оцінку інвестиційних та інших проектів за визначеними пріоритетами та стратегічними цілями. Нажаль, Україна ані такими фахівцями, ані такими документами наразі похвалитися не може. І наше з вами завдання - змінити цю ситуацію та сприяти тому, щоб політика національного економічного прагматизму стала ключовою в українській державі. Впевнений, кожен із вас дуже добре розуміє, що це означає. Україна повинна мати довготривалу економічну стратегію розвитку власних виробників та розширення ринків збуту для їх продукції» - сказав Голова СПО роботодавців. Від підкреслив, що саме відсутність відповідальності сьогоднішніх українських чиновників за бездіяльність у сфері формування і реалізації економічної політики та захисту і розвитку вітчизняного виробника призводить до виникнення численних корупційних схем.

У діалозі з Міністром соціальної політики України роботодавці вкотре порушили болюче для себе питання трудових ресурсів та міграції з країни кваліфікованих кадрів. Андрій Рева зазначив, що переконаний – сьогодні ринок праці в Україні ще можна стабілізувати. Але для цього необхідне поєднання зусиль усіх зацікавлених сторін. Адже підвищення заробітної плати – це правильний, але недостатній крок. Потрібен цілий комплекс заходів, які допоможуть втримати працівників в Україні. Роботодавці висловили свою готовність до співпраці у цьому напрямку та прийняли рішення звернутися до Прем'єр-міністра з проханням провести спеціалізоване засідання Уряду з питань розвитку трудового потенціалу. Адже мають чимало напрацювань та пропозицій.

Такж під час засідання СПО роботодавців та Уповноважений ВР з прав людини Людмила Денісова підписали Меморандум про співпрацю. з метою забезпечення гарантій державного захисту конституційних прав, свобод та законних інтересів роботодавців.
Уповноважений розповіла, що в Секретаріаті створено Департамент моніторингу прав власності, до складу якого входять відділ прав власності, відділ земельних прав, відділ прав споживачів, відділ фінансових прав, відділ підприємницького права та відділ права на безпечне довкілля. Саме цей департамент і буде опікуватися питаннями, окресленими в Меморандумі.

Зокрема сторони проводитимуть аналіз причин системних порушень трудових і соціально-економічних прав громадян та готуватимуть узгоджені пропозиції органам державної влади щодо усунення та попередження таких порушень. Також в Меморандумі зафіксоване планування та проведення спільних інформаційно-роз'яснювальних кампаній для підприємців щодо проблем практичного застосування законодавства з питань захисту персональних даних. З метою законодавчого врегулювання питань збереження і розвитку трудового потенціалу, комплексного реформування системи оплати праці, а також ефективного соціального захисту населення будуть розроблені спільні пропозиції до законодавчих органів. Важливою темою співпраці також є моніторинг стану забезпечення прав та свобод працівників та оцінка ефективності вжитих заходів щодо усунення цих порушень.

Схожі новини

всі новини