Керівництво Уряду відреагувало на звернення ФРУ з питання впровадження в Україні з січня 2018 року техрегламенту ліфтів Фото:www.fmtalk360.com
30.11.2017

Керівництво Уряду відреагувало на звернення ФРУ з питання впровадження в Україні з січня 2018 року техрегламенту ліфтів

Прискорити процедури акредитації органів з оцінки відповідності. У разі необхідності подати Уряду в установленому порядку узгоджені пропозиції щодо внесення змін до постанови №438 в частині перенесення строку набрання нею чинності. Про це йдеться в дорученні першого віце-прем'єр-міністра-Міністра економрозвитку Степана Кубіва до МЕРТ та Національне агентство з акредитації.

5 січня 2018 року в Україні набуває чинності Технічний регламент ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів (ТР-2017), затверджений постановою Кабміну №438 від 21.06.2017 р. Зазначений регламент передбачає запровадження процедур з оцінки відповідності згідно європейських директив.

Федерація роботодавців України цілком підтримує процес адаптації української продукції до європейських стандартів, що дозволить їй стати більш конкурентоспроможною на світових ринках. Одночасно із цим, у своєму зверненні до Уряду, експерти Федерації висловили стурбованість гальмуванням процесу підготовки до впровадження цього технічного регламенту. Адже станом на середину листопада 2017 року в Україні відсутні акредитовані органи з оцінки відповідності. Цю процедуру здійснює Національне агентство з акредитації.

Затягування процесів акредитації органів з оцінки відповідності призведе до унеможливлення сертифікації продукції як українських, так і закордонних виробників – наголошують в ФРУ. Можливий також інший варіант, коли мала кількість таких органів, акредитованих за проміжок часу, що залишився до набуття чинності ТР-2017, фізично не зможе провести оцінку відповідності та сертифікацію ліфта. За статистикою, в Україні протягом року вводиться в експлуатацію 2,5-3 тис. ліфтів.

До того ж наявність на ринку обмеженої конкуренції серед органів з оцінки відповідності призведе до монополізації ринку та завищення вартості їх послуг для виробників та монтажних організацій. Тому ФРУ у своєму зверненні до Кабміну виступила за перенесення терміну набуття чинності ТР-2017 з 5 січня на 1 липня 2018 року. За цей час Мінекономрозвитку разом з Національним агентством з акредитації повинні прискорити процедури акредитації органів з оцінки відповідності.

Схожі новини

всі новини