Експертно-апеляційна рада Фото: themefuse.com
11.02.2015

Як повернути ліцензію у разі її ануляції

У Федерації роботодавців України запевняють: зменшити кількість перевірок українського бізнесу необхідно, як мінімум на третину. Незважаючи навіть на рішення Кабінету міністрів про мораторій на проведення перевірок підприємницької діяльності, контролюючі органи все одно продовжують ревізувати українських бізнесменів.

- За останні півроку ми витримали три позапланових перевірки перевірку ліцензійних умов. У нас повністю новий рухомий склад. Але перевіряючи органи під час третьої перевірки знайшли, що у медичних книжках трьох водіїв медики колись не поставили підписи. Це стало причиною позбавлення нас ліцензії, - розповідає генеральний директор компанії з перевезення пасажирів "Тракер" Тетяна Прокопець.

У розвинених країнах повноваження контролюючих органів чітко визначені, тоді як в Україні перевіряючи часто перевищують свої повноваження.

"Суб'єкти господарювання часто не знають своїх прав. У випадку компанії "Тракер" можна було не допускати на цю перевірку. Тому що кожна позапланова перевірка проводиться за згодою центрального органу виконавчої влади, а цього не було", – пояснює директор департаменту дерегуляції підприємницької діяльності Федерації роботодавців України, член Експертно-апеляційної ради при Держкомпідприємництва Наталя Гостєва.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Тракер" проводить пасажирські перевезення в Києві уже чотирнадцять років, однак влітку 2014-го контролюючі органи твердо вирішили забрати у компанії ліцензію на перевезення пасажирів автомобільним транспортом.
Керівник "Тракеру" відзначає, що перевірки носять замовний характер. "Чому замовний? Тому що дуже велика конкуренція у Києві. Підстав для перевірки немає. Думаю, наші конкуренти звертаються до УБЕПовців, і ті проводять перевірки", – розповідає Тетяна Прокопець.

Незважаючи на відсутність підстав, контролери забирають ліцензію у перевізника. Аби продовжити свою діяльність, "Тракеру" доводиться звернутись по допомогу Федерації роботодавців України. Директор департаменту дерегуляції підприємницької діяльності ФРУ Наталя Гостєва є членом Експертно-апеляційної ради при Державній регуляторній службі. Фактично це єдиний орган при центральному органі виконавчої влади, який виконує функції досудового врегулювання спору.

"В журналі виїздів з автопарку не було запису про те, що водії пройшли перед рейсовий медичний огляд. Але журнал не може бути підставою і доказом того, що водії насправді не пройшли цього огляду", – пояснює Наталя Гостєва. - Була проведена позапланова перевірка за постановою слідчого правоохоронного органу. Насправді, наскільки ми зрозуміли на засіданні Експертно-апеляційної ради, "Тракер" просто намагалися витіснити з ринку. Всі члени Експертно-апеляційної ради одноголосно прийняли рішення про те, що орган ліцензування не мав підстав для того, щоб проводити таку позапланову перевірку, і рішення про анулювання ліцензії було скасовано, розповіла директор департаменту дерегуляції підприємницької діяльності Федерації роботодавців України, член Експертно-апеляційної ради при Державній регуляторній службі Наталя Гостєва.

В Експертно-апеляційній раді відзначають, що найбільші порушники прав підприємців – це УкрТрансІнспекція. Здебільшого бізнесмени скаржаться на анулювання ліцензії з внутрішніх перевезень пасажирів автомобільним транспортом. Однак найбільша проблема в тому, що перевіряючі органи часто діють у корупційній згоді із правоохоронцями.

"Я почала захищати своє підприємство, і проти "Тракера" і мене особисто було порушено кримінальну справу. мене звинуватили у тому, що я нібито підробила якісь документи. Слідчий ні разу мене не визвав, ні разу ніякого документу не витребував. У мене просто немає слів", – розповідає генеральний директор компанії "Тракер".

Наталя Гостєва підтвердила, що на сьогоднішній день органи прокуратури і правоохоронні органи залишаються тим інструментом, завдяки якому можна забрати ліцензію. Щоб врятуватися від тиску з боку державних перевіряючих органів, у Федерації роботодавців радять підприємцям звертатися по допомогу до Експертно-апеляційної ради. Федерація роботодавців України може надати методично-консультаційну допомогу і представляти інтереси підприємства на засіданнях ради.

"У разі безпідставного анулювання ліцензій, дуже великі шанси, що Експертно-апеляційна рада підтримає підприємство. Тому що близько 50% членів ради – це представники громадськості, це ті люди, які представляють бізнес і знають проблеми цього бізнесу", – пояснює Наталя Гостєва. – Федерація роботодавців України при раді має широке представництво, і ми робимо все можливе для того, щоб відстояти інтереси тих компаній, які звернулись до нас за допомогою. Ми виступили, відстояли інтереси наших членів і домоглися задоволення скарги.

Експертно-апеляційна рада є колегіальним органом, створеним при спеціально уповноваженому органі з питань ліцензування – Державній регуляторній службі Україні. Рішення Експертно-апеляційної ради з питань звернень (апеляцій) є підставою для видання Службою розпорядження про усунення порушень законодавства у сфері ліцензування, допущених органом ліцензування, яке є обов'язковим для виконання.

Федерація роботодавців України має представництво у складі 3-х фахівців, які мають можливість здійснювати захист інтересів суб'єктів господарювання, що звертаються зі скаргами.

Отримати консультацію щодо захисту інтересів підприємств через Екюспертно-апеляційну раду можна у директора департаменту дерегуляції підприємницької діяльності, члена ради Наталі Гостєвою, тел. (044) 251-70-21, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Схожі новини

всі новини