ФРУ звернулася до народних депутатів з проханням розглянути та зареєструвати законопроект «Про промислову політику» Фото:ndustry4point0.com
11.12.2017

ФРУ звернулася до народних депутатів з проханням розглянути та зареєструвати законопроект «Про промислову політику»

Федерація роботодавців України звернулася до голів профільних парламентських комітетів та фракцій з проханням розглянути проект Закону України «Про промислову політику» і в разі необхідності спільно доопрацювати та скерувати його на реєстрацію до Верховної Ради.

Зазначений законопроект був розроблений експертами Федерації і 27 жовтня 2017 року розглянутий на засіданні Комітету ФРУ з розвитку промисловості. В доопрацьованому документі також враховано пропозиції Українського союзу промисловців та підприємців, Національного інституту стратегічних досліджень, Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України, Федерації профспілок України та інших.

Значення законопроекту винятково важливе для України. Адже, саме розвиток промисловості сприяв становленню розвинених держав. В Україні й досі відсутні правові засади формування та реалізації промислової політики; навіть немає органу державної виконавчої влади з відповідними повноваженнями. Не врегульовано й відносини, що виникають між суб'єктами, що здійснюють діяльність у сфері промисловості – з одного боку, органами державної влади та органами місцевого самоврядування - з іншого боку.
Тому законопроектом, по-перше, чітко визначено повноваження Кабміну, уповноваженого органу (органу, на який покладено функції з формування та реалізації промислової політики), органів місцевого самоврядування у сфері промислової політики.

Документ містить комплекс заходів стимулювання діяльності в сфері промисловості. Йдеться, зокрема, про фінансову допомогу у вигляді субсидій з державного та місцевих бюджетів та податкові пільги. З цією метою законопроектом передбачено створення державних фондів розвитку промисловості. У проекті також міститься комплекс заходів підтримки органами державної влади та місцевого самоврядування науково-технічної та інноваційної діяльності. У тому числі, стимулювання попиту на інноваційну продукцію, в тому числі за допомогою нормування у сфері закупівель товарів, робіт, послуг для державних і місцевих потреб.
Проектом також передбачено створення Державної інформаційної системи промисловості з метою автоматизації процесів збору, обробки інформації, необхідної для забезпечення реалізації промислової політики та функціонування спеціальних інвестиційних контрактів.

Законопроект містить і комплекс заходів територіального розвитку промисловості. Йдеться про стимулювання діяльності індустріальних (промислових) парків, зокрема, їх керуючих компаній. Планується, що такі повноваження будуть покладені на територіальні органи самоврядування. Вони ж здійснюватимуть підтримку промислових кластерів.

Крім того, законопроект регламентує особливості промислової політики в оборонно-промисловому комплексі (ОПК). Зокрема, передбачено визначення зведеного реєстру організацій ОПК, ведення якого здійснюється уповноваженим органом. В проекті визначені особливості стимулювання діяльності у сфері промисловості в ОПК. Йдеться про забезпечення готовності організацій та підприємств до розробки і виробництва сучасних комплексів озброєння, військової і спеціальної техніки, оздоровлення та запобігання їх банкрутства тощо.

В ФРУ впевнені, що законопроект «Про промислову політику» буде зареєстровано у парламенті найближчими тижнями, з тим, аби народні депутати приступили до його розгляду одразу після різдвяних та новорічних свят.

Довідково.
Практика державної підтримки розвитку власної промисловості існує в багатьох державах світу. В країнах ЄС вона здійснюється по горизонталі і включає в себе заходи як економічного характеру (пільги, преференції, спрощення тощо), так і нормативно-правового регулювання. Наприклад , в Німеччині найефективнішими є допомога підприємствам, які займаються розробкою та виробництвом інноваційної продукції, мають господарську значущість, засновану на засадах сталого розвитку, а також постійний діалог уряду з галузевими об'єднаннями роботодавців та профспілок для вирішення існуючих проблем. В Італії система підтримки промисловості сконцентрована на пільговому кредитуванні підприємств, організаційній та фінансовій підтримці при освоєнні новітніх технологій. У Франції більшість заходів підтримки спрямована на підтримку науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт на підприємствах.

Пояснювальна записка до законопроекту
Текст законопроекту «Про промислову політику»

Схожі новини

всі новини