ФРУ засуджує спроби силового тиску на Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод Фото:www.acegroup.com
12.09.2017

ФРУ засуджує спроби силового тиску на Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод

До Федерації роботодавців України звернувся ПАТ «Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» - один із провідних вітчизняних виробників лікарських засобів.

Підприємство забезпечує роботою більш як 850 працівників, які отримують належну заробітну плату - середній її розмір становить понад 17000 грн на місяць. Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод є великим платником податків - у 2016 році було сплачено понад 120 мільйонів гривень податків та зборів, а за перше півріччя 2017 року – вже близько 68,5 млн грн.

31 серпня 2017 року на підприємстві працівниками прокуратури м. Києва, із залученням співробітників СБУ, був проведений обшук та виїмка оригіналів бухгалтерських первинних документів за 2015-2017 роки. Дозвіл на проведення обшуку надано Голосіївським районним судом міста Києва 28 серпня 2017 року.

На думку працівників та акціонерів Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу, даний обшук – один з елементів рейдерського захоплення підприємства його головним конкурентом на фармацевтичному ринку України. Адже спроби отримати повний контроль на БХФЗ не припиняються вже декілька років поспіль, незважаючи на те, що з березня 2015 року підприємство успішно протидіє намірам конкурента та виграло декілька судових процесів. Тому є припущення, що проведення обшуку та виїмки насправді має на меті сприяти незаконному заволодінню акціями та активами Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу - вже із залученням правоохоронних органів.

ФРУ звернулася до Президента, Прем'єр-міністра та Генерального прокурора України з проханням негайно втрутитися в ситуацію, що склалася навколо підприємства, а також дати оцінку діям правоохоронних органів і висловити позицію держави до таких випадків. Федерація також запропонувала внести питання щодо дій працівників прокуратури м. Києва та співробітників СБУ відносно ПАТ «Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» на найближче засідання Міжвідомчої робочої групи з розгляду проблемних питань про порушення правоохоронними органами прав суб'єктів господарювання, яка була створена згідно постанови Кабміну №578 9 серпня 2017 року.

Схожі новини

всі новини