ФРУ закликала  польських роботодавців спільно вирішити питання квот на міжнародні автоперевезення
22.11.2018

ФРУ закликала польських роботодавців спільно вирішити питання квот на міжнародні автоперевезення

Федерація роботодавців звернулася до своїх польських колег із закликом спільно вирішити ситуацію щодо квот на міжнародні автоперевезення. Якщо у 2013 році Україна отримала від Польщі 260 тисяч таких дозволів, то у 2018 році їх було вже 200 тисяч, а на 2019 їхню кількість планують взагалі зменшити до 160 тисяч.

ФРУ зазначає, що, зважаючи на постійне зростання товарообігу між Україною та країнами ЄС, зокрема, з Польщею, зменшення кількості дозволів призводить до розриву контрактів між українськими постачальниками та польськими споживачами.

Федерація вже звернулася до Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна та Міністра закордонних справ Павла Клімкіна з пропозицією створити на базі ФРУ робочу групу з метою вирішення цієї вкрай складної ситуації.

У листі до президента найбільшого бізнес об'єднання Польщі Pracodawcy RP (Роботодавці Польщі) Анджея Маліновського ФРУ закликає підтримати її ініціативу щодо організації двосторонньої зустрічі за участі українських і польських роботодавців і перевізників, а також представників Мінінфраструктури і МЗС.

UPD. Сьогодні представник Федерації роботодавців у Варшаві зустрічається з польськими роботодавцями для врегулювання ситуації з дозволами на міжнародні автомобільні перевезення з Республікою Польща. В планах зустріч у профільному міністерстві Польщі.
Також сьогодні та завтра в Києві відбувається третє засідання Комітету асоціації Україна - ЄС у торговельному складі, до порядку денного якого, за наполяганням роботодавців, включено питання лібералізації транспортних перевезень.

Сподіваємося на якнайшвидші зрушення цього питання як на рівні ЄС, так і у перемовинах із Польщею.

Схожі новини

всі новини