ФРУ: впровадження «єдиного вікна» з 1 лютого 2018 року - передчасне Фото: ФРУ
26.12.2017

ФРУ: впровадження «єдиного вікна» з 1 лютого 2018 року - передчасне

Київ, 26 грудня. 22 листопада 2017 року Урядом прийнято постанову №878 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2016 p. №364», яка, на думку Федерації роботодавців України, поряд зі змінами, що значно покращують функціонування системи єдиного вікна на митниці, містить вимогу, виконання якої найближчим часом є практично неможливим.

Йдеться про те, що з 1 лютого 2018 року всі митні декларації повинні проходити через митне «єдине вікно». Це стосується всіх напрямків переміщення вантажів – експорту, імпорту та транзиту. Але справа в тому, що державні контролюючі органи, що здійснюють, зокрема, санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний, радіологічний контроль, навряд чи встигнуть підготуватися до такого режиму роботи до 1 лютого. Адже за інформацією ДФС, протягом 2017 року через «єдине вікно» було оформлено всього 20% митних декларацій, а в найбільш навантаженій Київській міській митниці – тільки 4%.

Таким чином, в лютому 2018 року вбачаються значні ризики створення штучного колапсу в оформленні товарів при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності, наслідками якого будуть спад надходжень митних платежів та недоотримання валютної виручки. Тому ФРУ звернулася до Прем'єр-Міністра Володимира Гройсмана з проханням скасувати вимогу щодо обов'язкового проходження всіх митних декларацій через «єдине вікно» з 1 лютого 2018 року – до тих пір, поки контролюючі органи не навчаться працювати за новою процедурою.

Про ці та інші болючі проблеми митного контролю та організації переміщення товарів через кордон йшлося на установчому засіданні Митного комітету ФРУ, який очолив президент Української асоціації кераміки, генеральний директор компанії «Агромат», член Ради Федерації Сергій Войтенко. Зокрема, обговорювалися стан підготовки нового законопроекту про створення уповноваженого економічного оператора на базі двох вже існуючих законопроектів, підготовлених за безпосередньої участі Федерації. Учасники засідання також взяли участь в обговоренні законопроекту №7010, який запроваджує механізм «єдиного вікна» та дозволяє оптимізувати здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України. ФРУ майже рік наполягала на створенні справжнього «єдиного вікна» на митниці, а експерт Федерації, заступник директора департаменту ФРУ з економічної політики Ігор Муратов з самого початку входив до складу авторського колективу, якій розробляв цей документ.

Обговорюючи пріоритетні завдання Митного комітету, Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов висловив сподівання, що він, по-перше дозволить налагодити конструктивний діалог саме з митною складовою ДФС. По-друге, стане потужною лобістською структурою для розв'язання проблем вітчизняного бізнесу. По-третє, бути виконувати представницькі функції у відносинах з Мінфіном та ДФС. Зі свого боку, Анатолій Макаренко, колишній голова Державної митної служби, зазначив, що наразі дуже актуальне завдання – змусити митні органи працювати над спрощенням роботи саме вітчизняного бізнесу. Адже не є нормальною ситуація, коли в країні на підйомі лише імпорт «Державі Україна треба повернути іі митницю», - зазначив він.

У роботі Митного комітету також взяли участь Ігор Бураковський, голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, д. е. н., професор кафедри економічної теорії Національного університету "Києво-Могилянська Академія», Сергій Сьомка, колишній директор Департаменту організації митного контролю та оформлення Державної митної служби, Анатолій Сербайло, радник президента АсМАП з митних питань.

Схожі новини

всі новини