Ми проводимо опитування орієнтовних потреб по Україні в комунальній, дорожній та ліфтовій техніці на середньостроковий період Фото: www.bigstockphoto.com
21.07.2017

Ми проводимо опитування орієнтовних потреб по Україні в комунальній, дорожній та ліфтовій техніці на середньостроковий період

Державні монополії щороку витрачають близько 160 млрд грн. на закупівлю німецької, польської, китайської техніки для потреб міст, а значить ці гроші йдуть не на розвиток української економіки. Тим часом українські виробники недостатньо поінформовані про перспективні потреби міст в тій чи іншій комунальній техніці. Натомість, наявність такої інформації дозволила б підприємствам у плановому порядку робити підготовку виробництва по випуску актуальної для міст техніки, а органам самоврядування ефективно планувати свої бюджети.

Ще одним бар'єром для українських виробників виступають недоліки у законі "Про публічні закупівлі", відповідно до якого вітчизняні виробники не мають ніяких переваг порівняно з зарубіжними виробниками. Основним показником при закупівлях, як правило, є ціна. І часто за цим критерієм перемагають іноземні виробники. При цьому, помилково та недалекоглядно не враховуються витрати на підтримку життєвого циклу виробу в процесі його експлуатації.

На початку травня цього року Комітет ФРУ з розвитку промисловості провів нараду, яка викликала жвавий інтерес серед підприємств-виробників. Участь у заході також взяли і представники Асоціації міст України, яка на сьогоднішній день об'єднує 557 міст, селищ і сіл. Вже тільки за результатами цієї наради зацікавленість в постачанні техніки містам висловили представники Корпорації "УкрІннМаш" (м. Харків), ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод", Концерну "Електрон" (м. Львів), ТОВ "Київський механічний завод "Магістраль", Всеукраїнської громадської організації "Асоціація ліфтовиків України", ТОВ "Науково-виробниче підприємство МДС" (м. Дніпро). Це широкий спектр продукції та робіт: виготовлення трамваїв, тролейбусів, електробусів і автобусів, різноманітної комунальної та дорожньої техніки, ліфтового обладнання, проектування, виробництво, комплектація та поставка замовникам модульних кабін, кабін локомотивів, інтер'єрів рухомого складу, санітарно-гігієнічних систем, пультів машиністів. І цей перелік не є вичерпним.

Тому, з метою координації дій вітчизняного бізнесу і споживачів на внутрішньому ринку, Федерація роботодавців України ініціює проведення опитування. Воно дозволить визначити орієнтовні потреби в комунальній, дорожній та ліфтовій техніці на середньостроковий період. Тим самим буде зроблено перший крок на шляху налагодження співпраці міст України з вітчизняними виробниками. Адже обмін інформацією про потреби міст та селищ у такій техніці, дозволить використати можливості чинного законодавства, а при необхідності - внести до нього зміни.

До кінця 2017 року Федерація роботодавців України проводитиме опитування серед членів Асоціації міст України та Асоціації малих міст України щодо можливостей закупівель вітчизняної комунальної, дорожньої, ліфтової техніки і обладнання. По завершенні, отримані дані будуть узагальнені та проаналізовані.

check-list
ЗАПОВНИТИ АНКЕТУ ОРІЄНТОВНИХ ПОТРЕБ У КОМУНАЛЬНІЙ, ДОРОЖНІЙ, ЛІФТОВІЙ ТЕХНІЦІ ТА ОБЛАДНАННІ
(НАТИСНІТЬ НА ПІКТОГРАМУ)

 

Схожі новини

всі новини