ФРУ пропонує затвердити реєстр контролюючих органів на рівні Закону, що допоможе  бізнесу уникати незаконних перевірок Фото:shutterstock.com
06.02.2018

ФРУ пропонує затвердити реєстр контролюючих органів на рівні Закону, що допоможе бізнесу уникати незаконних перевірок

На цьому наголосив Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник під час зустрічі з бізнес-омбудсменом Альгірдасом Шеметою, на якій обговорювався щоквартальний звіт Ради бізнес-омбудсмена за IV квартал 2017 р. Адже, як свідчать звернення представників бізнесу до РБО, тиск правоохоронних органів на підприємців не припиняється.

Минулого року Рада бізнес-омбудсмена отримала вдвічі більше скарг, ніж в 2016 році. "Підприємці зверталися до нас за допомогою 1638 разів. Майже три чверті скарг надійшли від представників малого та середнього бізнесу. Вони представляють оптову торгівлю (30% скарг), промислове виробництво (15%), сільське господарство (10%), ринок нерухомості (8%). 6% скарг надійшло від приватних підприємців ", - зазначив Шемета.
Найчастіше бізнес скаржився на дії податкових (61%) і правоохоронних органів (12%), державних регуляторів (9%), органів місцевого самоврядування (5%), а також митниці (3%). Загалом ці скарги становили 90% всіх звернень. Зокрема, серед причин звернень щодо дій представників Державної фіскальної служби були безпідставні, на думку скаржників, призначення податкових перевірок та відкриття кримінальних проваджень.

Змінити ситуацію на краще покликані пропозиції Федерації роботодавців, озвучені Дмитром Олійником. Варто нагадати, що ФРУ була єдиним бізнес-об'єднанням, яке сформувало реєстр контролюючих органів в Україні ще у 2013 році. Наразі бізнес-омбудсмен підтримує пропозицію ФРУ впровадити цей реєстр на законодавчому рівні. Для цього потрібно внести зміни в базовий Закон «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». У такому випадку, якщо на підприємство завітає контролер, який не має контрольно-наглядових функцій, йому буде на законних підставах відмовлено у допуску до перевірки.

Під час зустрічі з бізнес-омбудсменом наголошувалось також на тому, що Федерація наполягає на запровадженні персональної матеріальної та дисциплінарної відповідальності посадових осіб контролюючих органів, які порушують права бізнесу та перешкоджають його законній діяльності, та визначенні механізму відшкодування збитків.

Не менш важливе завдання - проведення Державною регуляторною службою аналізу діяльності всіх контролюючих органів з метою виявлення функцій, які дублюються.

Зі свого боку пан Шемета особливо відзначив діяльність експертів ФРУ, які брали участь у розробці системного звіту про стан реформування контролюючих органів. Ще один приклад плідної спільної роботи Федерації та СБО – розробка законопроекту «МаскиШоуСтоп». У відповідному Законі №2213-VIII від 16.11.2017 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування" враховано пропозицію ФРУ про присутність адвоката на всіх стадіях досудового розслідування.

Схожі новини

всі новини