ФРУ і МЕРТ Фото: ФРУ
11.09.2015

ФРУ представила Мінекономрозвитку власний пакет законодавства зі стимулювання інвестицій в Україні

КИЇВ, 11 вересня 2015 року. Федерація роботодавців України представила сьогодні в Мінекономрозвитку розроблений нею спільно із провідними експертами та науковцями пакет законодавства зі стимулювання інвестицій в Україні.

Участь у презентації від Мінекономрозвитку взяли одразу три керівники – перший заступник міністра Юлія Ковалів і два заступники міністра Максим Нефьодов та Юлія Клименко.

"Розроблені нами стимулюючі інвестиції законопроекти не потребують витрат держбюджету. Навпаки, механізм роботи запропонованих нами законопроектів у тому, що завдяки новому підходу до інвестора, ми створимо стимули для залучення значних фінансових капіталів, запропонувавши комфортні умови та стимули для ведення бізнесу в Україні", - розповів під час презентації заступник Голови Ради ФРУ Дмитро Олійник. Він також додав, що вже наступною, найближчою законодавчою ініціативою від українського бізнесу, стане законопроект зі стимулювання експорту.

Серед основних стимулів для інвесторів в ФРУ пропонують - зменшення ставки ЄСВ на 50% до додаткової чисельності робочих місць, звільнення інвестора від сплати ввізного мита та застосовування податкових векселів з ПДВ строком на 3 роки при ввезенні нового обладнання, устаткування або комплектуючих виробів, а також зменшення ставки плати за землю не менше ніж на 50%. Крім того, українським бізнесом пропонується застосовувати в Україні прискорену амортизацію або поділ ризиків при амортизації основних засобів, шляхом віднесення на витрати 50% їх вартості в перший рік експлуатації.

Натомість головними умовами для отримання зазначених стимулів, в ФРУ пропонують, встановлення мінімального граничного обсягу інвестицій у 500 тис. євро та створення інвестором в Україні не менше 25 нових робочих місць.

Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов зазначив, що застосування подібних стимулів для інвесторів у створених в Польщі ВЕЗ, принесли цій країні 30 млрд. дол. інвестицій і 300 тис. нових робочих місць.

Говорячи про досвід інших країн, керівник групи експертів Спілки податкових консультантів Людмила Рубаненко, яка була одним із експертів-розробників пакету законодавчих інвестиційних ініціатив ФРУ, зазначила, що перед їх розробкою був вивчений досвід Китаю, Польщі, Туреччини та інших країн. "Ми не пропонуємо владі надавати пільги або привілеї будь-якому з секторів економіки або регіону в Україні. Це повинні бути єдині стимули для всіх потенційних інвесторів. Більше того, встановивши ці стимули, Україна буде чи не найпершою країною, яка намагатиметься залучити інвестиції не даючи жодних преференцій бізнесу", - зауважила Людмила Рубаненко.

Нагадаємо, Федерація роботодавців України стартувала із презентацією власного пакету законодавства зі стимулювання інвестицій в Україні кілька днів тому, на щорічному Економічному форумі у Польщі, що вже чверть століття є майданчиком зустрічі лідерів світу політики і бізнесу Центральної та Східної Європи. Нині ФРУ проводить серед бізнесу, експертів та науковців публічну дискусію з приводу розробленого пакету інвестиційного законодавства. Його обговорення із бізнесом на регіональному рівні 10 вересня вже відбулося у Луцьку. Найближчі подібні регіональні обговорення будуть проходити: 15 вересня у Черкасах, 17 вересня у Харкові, 18 вересня у Сєверодонецьку, 1 жовтня у Кіровограді.

Розроблені ФРУ стимулюючі інвестиції законопроекти

Проект Закону України "Про спеціальні режими інвестиційної та інноваційної діяльності із застосуванням принципу субсидіарності в Україні"

Проект Закону України "Про внесення змін до Законів України, що регулюють інвестиційну діяльність в пріоритетних галузях, з метою створення сприятливих умов для залучення інвестицій в Україну"

Презентація ФРУ "Як Україні виграти боротьбу за інвестиції"

Схожі новини

всі новини