ФРУ отримала черговий інструмент у боротьбі зі свавіллям правоохоронних органів
28.02.2018

ФРУ отримала черговий інструмент у боротьбі зі свавіллям правоохоронних органів

Про це Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник сказав під час сьогоднішнього засідання Уряду, на якому Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив про створення Міжвідомчої комісії з питань забезпечення дотримання правоохоронними органами прав та законних інтересів бізнесу.  

Новостворена Комісія під головуванням Прем`єр-міністра України здійснюватиме громадський аудит діяльності правоохоронних органів та органів прокуратури. Представники бізнесу складатимуть більшу частину Комісії. Розгляду підлягатимуть як окремі кейси від бізнесу про втручання у ведення ними законної господарської діяльності, так і системні кейси, повязані з необхідністю внесення змін до законодавства. Пропозиції та рекомендації Комісії будуть обов’язковими до розгляду керівниками відповідних установ. Увійде до складу Комісії і представник ФРУ.

«Комісія під особистим головуванням Прем’єр-міністра та за участі представників бізнесу стане ще одним дієвим інструментом, для того щоб не давати дихати корупціонерам, хабарникам, тим, хто заважає підприємцям нормально працювати в Україні. Проте дасть країні можливість розвиватися та бути конкурентоспроможною» - зазначив Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник.

Нагадаємо, що ФРУ брала активну участь в розробці Закону відомого як «Маски-шоу стоп», на виконання якого створена ця Комісія. У даному Законі №2213-VIII від 16.11.2017 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування" враховано пропозицію ФРУ про присутність адвоката на всіх стадіях досудового розслідування.

Схожі новини

всі новини